Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Епідемія клептоманії. Чиновники крадуть музейні картини, замінюючи їх копіями

Скандал 5843 перегляди

Опубліковано - 13.03.2013 12:03 | Всі новини | Версія для друку

Епідемія клептоманії. Чиновники крадуть музейні картини, замінюючи їх копіями
Епідемія клептоманії. Чиновники крадуть музейні картини, замінюючи їх копіями
Українські музейні скарби масово розповзаються по чиновницьким колекціям.

Стати власником картини державного фонду можна з посвідченням слуги народу, про це йдеться в програмі "Гроші".

Красти музейні цінності вже давно не модно, бо цінні картини заміняють підробками. Минулого року скандал накрив навіть Кабмін. Два музейних полотна Миколи Глущенка, які міністри повернули в музеї, виявились підробками. Ціна втрачених полотен сягає мільйона гривень.

Працівник одного зі столичних музеїв Данило каже, що підміна полотен чиновниками стала настільки популярною, що сьогодні і самі музейники не уявляють, що в них справжнє.

Механізм простий: державний службовець орендує картину, щоб прикрасити робочий кабінет. Що він поверне - ніхто не перевіряє. Співробітник підтверджує, що зараз в українських музеях стоять копії відомих полотен.

Програма "Гроші" вирішила з’ясувати, наскільки легко чиновнику підмінити музейну картину. Журналісти поїхали на Київщину з народним депутатом Олександром Бригинцем. Начебто взяти музейну картину для виставки. Депутату погоджуються допомогти. Годину шукають щось дороге, але не питають жодного документа.

Щоб отримати картини, треба дозвіл районного керівництва. Директорка музею зникає на кілька хвилин, повертається та дає дозвіл. В галереї на столичному Андріївському узвозі заявили, що картина місцевого художника буде коштувати приблизно 2,5 тисячі гривень, а підробити її можна за 12 годин.

За тиждень копію полотна журналісти відвозять у музей. Директорка музею та начальник відділу культури приймають картину-копію та погоджуються дати в оренду ще одну. Тільки через деякий час помічають, що картину повернули не ту, яку вони віддавали. А чиновниця, яка мала б одразу викликати міліцію, переконує директорку музею, що картина не підробка. Директорка музею розводить руками, а чиновниці хоч би що. Вона абсолютно не реагує на те, що її підлегла виявила підробку.

Ще один спосіб стати власником музейного експоната - підкупити директора музею. Правда, музейний працівник Данило стверджує: підмінити картину чи підкупити музейника - справа марудна.

"Що стосується домовленості з верхівками музею, в цьому може бути задіяна велика кількість людей, що такого плану крадіжка майже не матиме сенсу", - розповідає Данило. В такому разі співробітник музею заявляє, що простіше просто вкрасти полотно.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Скандал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Минулі покоління лишили нам не так розв`язання проблем, як самі проблеми”
Сенека

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.