Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Верховний Суд України реабілітував українських прапороносців

Подія дня Регіон: м.Київ 8101 перегляд

Опубліковано - 26.01.2007 15:17 | Всі новини | Версія для друку

Верховний Суд України реабілітував українських прапороносців
Верховний Суд України реабілітував українських прапороносців
Суд реабілітував двох киян, які у 1966-му підняли жовто-блакитний стяг. За свій вчинок двоє чоловіків відбули покарання у таборах. Лише сьогодні Верховний Суд України їх реабілітував та скасував судимість.

На даху одного з київських інститутів понад 40 років тому двоє студентів потай замінили радянський прапор на український. Заплатити за це їм довелося кількома роками ув’язнення та пожиттєвим статусом кримінальних злочинців, повідомляє телеканал НТН.

Вікторові Куксі тоді було 26. Каже, ця подія перевернула усе життя. Після таборів поновити в інституті його відмовилися. На роботу ж працівника із кримінальним минулим брати не поспішали. Зізнається, попри це жодного разу не пошкодував про свій вчинок. Хоча своє «світле майбутнє» у СРСР втратив назавжди.

Віктор Кукса, репресований:
«Такі високі слова, як зараз: соборна Україна, незалежна Україна, та й мало хто говорив. Народ тоді ще, не то що якийсь був пасивний до цього, але просто ці питання тоді ніхто не піднімав. Всі боялися, всі були залякані».

Українська незалежність не змінила кримінального минулого Віктора Кукси. Лише приєднала до нього орден «За мужність» від Віктора Ющенка. Втім, протягом 5 років справа не рухалася. Захисник репресованих каже, що вони надто не полюбилися Генпрокуратурі.

Валерій Кравченко, адвокат репресованих:
«Прийшла відповідь мені, підписана Медведьком, в якій дії Москаленка і Кукси по встановленню прапора на Київському інституті народного господарства формулюються як посягання на територіальну цілісність України».

Водночас, єдине засідання Верховного Суду в цій справі було коротким. Всього 5 хвилин. В результаті рішення, якого репресовані чекали понад 40 років: статус кримінальних злочинців вважати недійсним.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Подія дня»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Особа, що не володіє мовою народу, на землі якого проживає, - гість або окупант, або раб цього окупанта”
Карл Маркс

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.