Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Чи можуть українці почуватися у безпеці в Україні?

Захист держави 7012 переглядів

Опубліковано - 21.04.2013 22:25 | Всі новини | Версія для друку

Чи можуть українці почуватися у безпеці в Україні?
Чи можуть українці почуватися у безпеці в Україні?
Вибіркове правосуддя, корупція та проблеми у відносинах з Росією, США й Євросоюзом становлять загрозу українській і регіональній безпеці.

Від цього потерпають країни Чорноморського регіону і Центрально-Східної Європи, історично пов’язані з Україною економічними, культурними стосунками. Такого висновку дійшли експерти з різних країн світу – учасники міжнародного безпекового форуму, який 18–19 квітня працював у Києві.

Київський безпековий форум уже вшосте зібрав у столиці України провідних аналітиків і політиків із України, США, Росії, держав Євросоюзу. Ініціатори форуму – благодійні українські фонди, засновані Арсенієм Яценюком і Віктором Пінчуком, британський центр Chatham House та інші організації.

Цього разу у центрі уваги учасників – проблеми регіональної безпеки і ситуація в Україні, яку вони називають ключовим гравцем у створенні системи безпеки у центрі й на сході Європи та у Чорноморському регіоні. Єдиного погляду на проблематику, як і єдиного рецепту подолання наявних в Україні і регіоні проблем учасники форуму не продемонстрували.

Так, генеральний секретар Організації Чорноморського економічного співробітництва Леонідас Хризантопулос вважає, що безпека в регіоні залежить від покращення або погіршення економічної ситуації в Євросоюзі.

«Якщо керівники Євросоюзу не зможуть знайти «точки опори», яка зупинить економічний і соціальний регрес, почнуться чвари між країнами ЄС, економічно розвинені держави нарікатимуть, що їх змушують допомагати бідним державам. Це спантеличує країни «Східного партнерства», для яких ЄС – омріяна територія демократії і добробуту», – зазначив Хризантопулос, коментуючи для Радіо Свобода ситуацію в ЄС.

Депутат парламенту Грузії Ґіорґі Барамідзе вважає безпекові проблеми Чорномор’я і Кавказу результатом «експансіоністської» зовнішньої політики Росії. На його думку, сучасна Росія не здатна «переварити» колишні радянські республіки, але не проти тиснути на них, не гребуючи економічними блокадами і військовим втручанням.

«Європейська інтеграція Грузії, України, Молдови дасть їм змогу, з одного боку, долучитись до європейських цінностей і стандартів життя, з другого – дозволить на рівних спілкуватися з Росією», – пояснив Барамідзе журналістам.

Україна – ключ до регіональної безпеки

Колишній український дипломат Олександр Чалий нарікає на відсутність балансу інтересів між державами регіону і вважає, що ситуацію поліпшить Угода про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

«Якщо восени Україна підпише Угоду про асоціацію з Євросоюзом, усі її економічні проблеми з Росією зійдуть нанівець. Адже тоді буде створена зона вільної торгівлі, фактично, між усіма країнами регіону. Бо ж Росія теж має з Україною зону вільної торгівлі. Покращення відносин в економіці дозволить розв’язати, або наблизить до цього, наявні політичні проблеми», – зазначив Чалий у виступі.

У підсумку експерти зійшлися в одному: саме від майбутнього України залежить, наскільки стабільною буде ситуація у Центрально-Східній Європі, у Чорноморському регіоні й на Кавказі. Так, депутат Європарламенту Павел Коваль наголосив, що вибіркове правосуддя в Україні унеможливлює політичний діалог і розвиток громадянського суспільства у країні. Це, у свою чергу, робить Україну непередбачуваною, джерелом небезпеки для держав-сусідів.

«Головна європейська цінність – це сила закону. Це потужна сила має бути однакова в Україні та ЄС. Закон повинен бути один для всіх. Але поки що ми бачимо силу закону і рівність усіх громадян перед ним тільки в ЄС. Хочу нагадати, що Україна і багато країн Європи мали універсальний сильний закон – Магдебурзьке право, яке надавало рівні права містам. Відтак, маємо нині застосувати сучасне Магдебурзьке право, на державному і європейському рівнях», – наголосив Павел Коваль.

Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер у виступі заявив, що саме лише помилування Юрія Луценка не допоможе президентові Віктору Януковичу підписати восени угоду з Євросоюзом – потрібні також знищення системи вибіркового правосуддя, реальна боротьба з корупцією.

Не менш важливі для національної і регіональної безпеки реформи українського війська і спецслужб, додав Стівен Пайфер у коментарі Радіо Свобода.

«Вважаю, що Україна демонструє прогрес у реформуванні своїх Збройних сил. Українці беруть участь у миротворчих місіях, навчаннях із колегами з країн НАТО. Щодо реформ спецслужб, наразі, це залежить від тих завдань, які Україна ставить перед їхніми працівниками. Я не впевнений, що українські спецслужби стоять на сторожі інтересів українців», – зазначив екс-посол США в Україні.

Без захисту прав та інтересів українців говорити про безпеку у державі не можна, зауважують експерти – учасники Київського форуму.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Захист держави»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи не виживе той народ, котрий сприймає свою історію очима сусідів”
Фрідріх Ніцше

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.