Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Споживчі настрої українців погіршуються

Економіка 5794 перегляди

Опубліковано - 22.04.2013 13:39 | Всі новини | Версія для друку

Споживчі настрої українців погіршуються
Споживчі настрої українців погіршуються
Споживчі настрої українців у березні погіршилися ще на 2,4 пункта порівняно з лютим - до 81,3.

Про це свідчать дані щомісячного дослідження компанії GfK Ukraine.

Основним фактором погіршення індексу споживчих настроїв (ІСН) стало істотне падіння індексу доцільності робити великі покупки.

Оцінка поточного стану становить 78, що на 4,4 пункта гірше за показник, який був зафіксований в лютому-2013.

Складові цього індексу змінилися таким чином:
- індекс поточного особистого матеріального становища залишився майже без змін і становить 80,2 (усе ж на 0,1 пунка перевищує лютневий показник);
- індекс доцільності робити великі покупки втратив відразу 9 пунктів, впавши до значення 75,7.

Очікування розвитку економіки погіршилися на 1 пункт до значення 83,5. Складові цього індексу змінилися таким чином:
- індекс очікуваних змін особистого матеріального становища зазнав падіння на 2,6 пункта і становить 94,4;
- індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчого рік дорівнює 75,8, що на 1,2 пункта більше за лютневе значення;
- очікування розвитку економіки в найближчі п’ять років (х4) погіршилися на 1,5 пункта і мають значення 80,4.

У березні тривала тенденція до погіршення очікувань українців щодо динаміки безробіття: відповідний індекс набрав 1,4 пункта - до 137,6. Одночасно погіршилися інфляційні очікування: відповідний індекс дорівнює 182,1, що на 2,1 пункта перевищує лютневий показник. З іншого боку, зростає оптимізм українців щодо курсу гривні протягом найближчих трьох місяців: індекс девальваційних очікувань втратив 8,4 пункта, зменшившись до 126,7.

У березні були зафіксовані такі ключові тенденції:
- індекс споживчих настроїв зберіг характерну для останніх місяців тенденцію до зниження, і повернувся на рівень липня 2012 року.
- основним фактором погіршення ІСН стало істотне падіння індексу доцільності робити великі покупки (впав до показника березня 2012 року). Це відбувалося на тлі погіршення очікуваних змін особистого матеріального становища і динаміки безробіття. Істотне зменшення побоювань девальвації також обмежило попит на дорогі імпортні товари.
- найбільшою мірою песимізм зріс серед громадян до 45 років, з доходом вище середнього, які живуть у великих містах, а також серед жителів Західної України.

"Помітне гальмування економіки на тлі складних погодних умов зробило українців більш обережними. Причому, в першу чергу це стосувалося найбільш економічно активних верств населення", - коментують аналітики GfK Ukraine.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Є речі, котрі неможливо пояснити. Є голос, що керує нами...”
Микола Гоголь

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.