Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Політика накручування акцизів може знищити легальне виноробство

Економіка 5712 переглядів

Опубліковано - 29.05.2013 15:47 | Всі новини | Версія для друку

Політика накручування акцизів може знищити легальне виноробство
Політика накручування акцизів може знищити легальне виноробство
Розроблений Міністерством доходів законопроект, що передбачає введення акцизу на пиво і більш ніж триразове підвищення ставки акцизного податку на кріплене вино, загрожує обвалом цілого сегменту виноробної галузі та зростанням тіньового ринку алкоголю.

Мотиви авторів законопроекту очевидні - створити привілейовані умови для виробників лікеро-горілчаної продукції, упевнені в асоціації «Виноградарі та винороби України», пише «Дело».

«В цьому випадку можна говорити, що відстоюються інтереси одного конкретного виробника горілки», - вважає директор АВВУ Сергій Михайлечко.

Активність депутатів і чиновників відносно акцизної ставки на пиво і кріплене вино м´яко кажучи дивує. За останній місяць було розроблено три законопроекти, причому найбільше занепокоєння викликає саме документ Міндоходов, який одним пострілом вбиває двох зайців - скорочує обсяги виробництва пива за рахунок запровадження акцизного податку на цей вид продукції і буквально знищує сегмент кріплених вин.
Щоб не бути голослівним, фахівці АВВУ оцінили економічні обгрунтування, які наводить Міністерство зборів і доходів. Так, пояснювальна записка свідчить: «Разом із тим, законопроектом пропонується встановити диференційний підхід до оподаткування міцних (кріплених) вин (залежно від %-го вмісту спирту в кріпленому вині). Зазначене сприятиме додатковому надходженню в бюджет акцизного податку від реалізації кріплених вин (за попередніми підрахунками Міндоходів України 300 млн. грн. в розрахунку на рік)».

«За 2012 рік з урахуванням серйозного падіння виробництва відрахування по акцизу за кріплені вина склали всього 98,6 млн грн - продовжив Сергій Михайлечко. - Виникає питання, на підставі чого будувалися розрахунки Міндоходов? Ми пропонуємо фахівцям міністерства простежити логіку цифр разом. Точкою відліку візьмемо 5000 тис. дал - прогноз обсягу виробництва на 2013 рік, виходячи з даних за перші чотири місяці 2013 (1637,7 тис. дал), без урахування будь-якого падіння. Тепер введемо поправку на падіння з урахуванням динаміки всієї виноробної галузі (з урахуванням даних 2012 рік прогнозне падіння складе близько 30%, внаслідок чого обсяг зменшується до 3500 тис. дал. Оскільки підвищення акцизу на падаючому ринку неминуче призведе до ще більшого скорочення виробництва, як це було в 2010 році, можемо прогнозувати, що за підсумком кількість випущеної після підвищення акцизу продукції складе не більш ніж 500 тис. дал. Як з 2000 тис. дал, випущених за найоптимістичнішими прогнозами, Держбюджет зможе отримати 300 млн грн? Максимум 84 млн грн, і в наступні роки ця цифра буде тільки зменшуватися».

«Акциз не є інструментом, що може вирішити ці проблеми, - додає Сергій Михайлечко. - Навпаки, підвищення акцизу грає на руку «тіньовикам», оскільки завдає удару по легальному виробнику. Нехай ставку на вино підвищать хоч в 20 разів, а нелегали як продавали горілку по 12 грн, так і будуть продавати».
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Світ відповідав розмірам людини,
І людина була мірилом всіх речей”

Михайло Волошин

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.