Аратта - На головну

2 травня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Популярність російської мови не підвищив навіть мовний закон

Національне питання 7274 перегляди

Опубліковано - 10.06.2013 18:07 | Всі новини | Версія для друку

Популярність російської мови не підвищив навіть мовний закон
Популярність російської мови не підвищив навіть мовний закон
Навіть ухвалення мовного закону, що вступив в силу у серпні 2012 року, суттєво не змінило мовних пріоритетів школярів та абітурієнтів. Зокрема, незначна кількість учнів обирає її як другу іноземну мову, а абітурієнти - для складання зовнішнього незалежного оцінювання.

За підсумками навчального року Міністерства освіти і науки оприлюднило інформацію про обрання п’ятикласниками другої обов’язкової для вивчення іноземної мови. Згідно з цими даними, 52% шкіл вибрали німецьку мову, 23% - російську, 14% - французьку, 8% - англійську, 2% - польську, 1% - іспанську.

Варто зауважити, що народний депутат Ірина Фаріон (фракція «Свобода») раніше заявляла, що Міносвіти нав’язує вивчення в 5 класах російської мови. Натомість міністр освіти і науки Дмитро Табачник спростував її заяву, зазначивши, що до мов, які можна вибрати для навчання, «належать без виключення всі європейські мови за умови, що є відповідні кадри, оскільки російська мова є мовою ООН і також європейською мовою, і ніхто не може стримувати ті школи, які бажають обрати російська мова як друга обов’язкова іноземна мова з 5-го класу».

Не зріс цього року попит на російську мову й у виборі її для складення зовнішнього незалежного оцінювання серед абітурієнтів. Зокрема, в Українському центрі оцінювання якості освіти повідомили, що збільшився інтерес вступників до тестів з точних наук, зокрема до математики, хімії і фізики нинішнього року. Натомість зменшився - до географії, біології, всесвітньої історії та російської мови. Так, для участі у ЗНО з російської мови зареєструвалися 6 тис. 902 учасники з 322 тис. 440 охочих скласти ЗНО цьогоріч, тобто близько 2,1%.

До речі, минулорічна статистика ЗНО майже не відрізняється: лише 7 тис. 247 з 328 тис. 910 абітурієнтів (2,2%) обрали російську мову для тестування. А склали цей тест лише 5 тис. 850 осіб.

Додамо, що за підсумками ЗНО минулого року серед предметів, з яких найбільше абітурієнтів отримали максимальну оцінку 200-балів, не було російської мови. Згідно з результатами, 200 балів з цього тесту отримали тільки троє абітурієнтів.

Цього року лише 20% абітурієнтів не захотіли писати тести українською, а іншою мовою, серед яких: російська, угорська, румунська, молдавська, польська, кримськотатарська. Така ж статистика спостерігалася у 2012 році, де 80% випускників обрали українську мову для складання ЗНО.

Водночас зростає кількість шкіл з українською мовою навчання. Якщо у 2010/2011 навчальному році в Україні з-поміж 20 тис. 300 шкіл функціонувало 16 тис. 594 (81,7%) школи з українською мовою навчання, 1240 (6,1%) з навчанням російською мовою, то у 2012-2013 навчальному році з 19 тис. 70 шкіл українською мовою навчання велося у 16 тис. 356 (85,8%), а російською мовою - у 1256 (6,6%) шкіл.

У Києві з 482 шкіл лише 7 – з російською мовою навчання. Водночас впродовж 2012-2013 навчального року із 225 тис. 690 класів загальноосвітніх навчальних закладів російською мовою велося навчання у 31 тис. 372 (13,9%).
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Національне питання»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Люди, які ніколи не оглядалися на предків, не дбатимуть про нащадків”
Едмунд Берк

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.