Аратта - На головну

18 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Софія Київська та Печерська лавра залишилися у списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Національне питання 6670 переглядів

Опубліковано - 19.06.2013 12:56 | Всі новини | Версія для друку

Софія Київська та Печерська лавра залишилися у списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО
Софія Київська та Печерська лавра залишилися у списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО
Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури залишила Софію Київську та Києво-Печерську лавру в списку Всесвітньої спадщини.

Як розповів міністр культури Леонід Новохатько, відповідна резолюція була прийнята в середу вранці на засіданні ЮНЕСКО, яке проходить в Камбоджі.

"Я хочу вас і всю українську громаду привітати з тим, що на сьогодні це питання знято, і в найближчі сесії або навічно, будемо сподіватися, це питання ніколи не буде ставитися на комітеті Всесвітньої спадщини", - сказав Новохатько.

Він розповів, що з критикою української сторони активно виступала Німеччина й підтримала її Швейцарія, однак Україну підтримали представники Японії, Росії, Індії, Алжиру та ряду інших держав.

Крім того, ЮНЕСКО розгляне включення до списку Всесвітньої спадщини Херсонеса та дерев’яних церков Карпат 21 червня.

"Орієнтовно в п’ятницю розглядатиметься питання про включення до списку Всесвітньої спадщини ще двох українських об’єктів ... Мова йде про Херсонес і дерев’яні церкви Карпатського регіону", - повідомив Новохатько.

Міністр нагадав, що дерев’яні церкви Карпатського регіону будуть представлені спільно з Польщею.

Також Україна розраховує на розгляд питання про включення Ханського палацу в Бахчисараї (Крим) в список Всесвітньої спадщини Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) в 2014 році. "Перспективи, як ми думаємо, непогані", - підкреслив міністр.

Нагадаємо, що в Криму в рамках проекту Євросоюзу завершена робота з підготовки досьє Ханського палацу, розташованого в Бахчисараї, для внесення до списку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Національне питання»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Людина – це духовна істота. Саме тепер на часі звернення до традицій і духовності рідного народу. Чесність, щирість, мудрість – ось що вимагається від нових людей України. Потрібна Нова Січ – Духовна Січ! ”
О.Бердник, український філософ і письменник, засновник Української Духовної Республіки

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.