Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Черговий блеф “Газпрому”: тепер навколо українських ПСГ

Газоват 5398 переглядів

Опубліковано - 30.06.2013 16:55 | Всі новини | Версія для друку

Черговий блеф “Газпрому”: тепер навколо українських ПСГ
Черговий блеф “Газпрому”: тепер навколо українських ПСГ
Російський “Газпром” вирішив розповісти потенційним партнерам України, які можуть укласти угоди на використання українських підземних сховищ газу, про свій “негативний” досвід закачування газу в ПСГ.

Про це, як передають російські інформагентства, заявив на прес-конференції голова правління "Газпрому" Олексій Міллер, відповідаючи на запитання щодо його позиції стосовно планів України створити енергетичний хаб.

"Україна може будь-які проекти в енергетичній газовій сфері пропонувати зарубіжним партнерам, але я хочу сказати про досвід "Газпрому". Україна каже, що в її сховищах можна було б зберігати газ - закачувати його влітку і продавати взимку. У "Газпрому" є досвід завантаження газу в ПСГ України - досвід суто негативний", - сказав Міллер.

Він повідомив, що в кінцевому підсумку питання було врегульоване з українськими партнерами, але для себе "Газпром" прийняв рішення не зберігати газ в ПСГ України.

"Ми для себе прийняли дуже жорстке рішення на підставі цього сумного непростого досвіду: ніколи, ні за яких умов не завантажувати газ у ПСГ України, які б умови наші українські друзі нам не пропонували. Ми на сьогоднішній день газ в ПСГ України не завантажуємо і завантажувати не будемо", - заявив Міллер.

Примітно, що напередодні "Газпром" вирішив виділити Україні $ 1 млрд авансу за транзит, який піде на придбання газу для завантаження в ПСГ.

Як повідомлялося раніше, міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький повідомив, що Україна близька до досягнення контрактів з європейськими компаніями про зберігання ними газу в підземних сховищах (ПСГ) на своїй території.

Україна веде переговори з Польщею, Угорщиною, Італією, Німеччиною та іншими європейськими країнами щодо використання ними українських ПСГ.

У попередні роки до початку опалювального сезону Україна накопичила в ПСГ близько 22-25 млрд куб. м газу, не в останню чергу для гарантії безперебійного транзиту, а також забезпечення газом українських споживачів. Але в 2012 році Україна відмовилася допомагати Росії забезпечувати стабільний транзит за свій рахунок: "Нафтогаз" запропонував "Газпрому" самому потурбуватися про резервний запас газу, адже саме з ним покупці (країни ЄС, СНД, Туреччина тощо) уклали контракти на безперебійне постачання газу.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія народу починається не з писемних згадок про нього, а з тих часів, які історична пам'ять цього народу зберегла””
Юрій Шилов

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.