Аратта - На головну

7 травня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Українська влада лишається таталітарною. Чиновники несанкціоновано не говорять

Медіа 9518 переглядів

Опубліковано - 8.02.2007 10:28 | Всі новини | Версія для друку

Українська влада лишається таталітарною. Чиновники несанкціоновано не говорять
Українська влада лишається таталітарною. Чиновники несанкціоновано не говорять
Закритість влади від журналістів, а відтак - від суспільства є ознакою її тоталітарності, яка залишається незмінною у всіх регіонах України. Чиновники й досі, попри чинне законодавство, перед тим, як сілкуватися з пресою, отримують санкцію керівництва.

Найбільше цей рудимент тоталітаризму поширений на Донеччині, наголошуєся у прес-релізі Незалежної медіа-профспілки.

“За словами журналістів посадовці не мають бажання спілкуватися з ними, коментувати свої рішення, відповідати на гострі питання, – сказав Сергій Гузь, голова Медіа-профспілки. – Звісно, що не всі чиновники так себе поводять, але в підсумку бюрократія викликає у журналістів негативне ставлення”.

Як правило, працівникам ЗМІ доводиться постійно долати різноманітні бюрократичні перепони. Однак тут діє загальне правило бюрократії: спочатку отримати дозвіл начальства, а потім спілкуватись з пресою. Така практика поширена не тільки в Донецьку чи Краматорську, але й у Львові й Києві.

Проблемним питанням залишається технологія роботи з інформацією, практична недоступність офіційних документів. І це правило стосується всіх, без виключення органів влади.

“Практика така: прийшов на сесію, послухав виступи депутатів, написав матеріал – журналісти не мають можливості подолати бюрократичні перешкоди за час, який виділяє редакція, – пояснив Сергій Гузь. – В результаті читачі в деталях знайомляться з тим, куди один депутат послав іншого, а справді важливі рішення залишаються поза випусками новин”.

Як повідомлялося раніше центральні органи влади, зокрема Секретаріат Президента, зробив більш жорсткими умови акредитації журналістів, вимагаючи навіть копію диплома про освіту чи рекомендацій колег від незалежних журналістів.

Таке ставлення української влади до медіа, які виконують роль суспільного комунікатора, явно не відповідає принципам демократичного державного устрою, про наявність якого в Україні постійно публічно наголошують керівники держави.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Медіа»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У нашого Українського народу існує повір’я, що від тих батьків, які не дотримуються звичаїв, родяться діти, що стають вовкулаками. Вовкулака, бувши в людській постаті, до церкви не ходить, з людьми не вітається і звичаїв людських не знає”
Олекса Воропай

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.