Аратта - На головну

2 травня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Закарпатський селекціонер вивів морозостійкий сорт ківі

У світі науки Регіон: Закарпатська область 20176 переглядів

Опубліковано - 6.08.2013 00:50 | Всі новини | Версія для друку

В Ужгороді вивели сорт українських ківі - «Карпатський»
В Ужгороді вивели сорт українських ківі - «Карпатський»
В Ужгороді селекціонер Генріх Стратон вивів ківі, що ростуть в умовах українського клімату. Ці кущі рясніють в столиці Закарпаття. На виведення цього сорту селекціонер витратив двадцять років.

Вперше Стратон побачив ківі на початку дев’яностих, коли був студентом біологічного факультету і спробував виростити його вдома, пишуть "Подробности".

«Було засіяно сотні тисяч сіянців ківі різних сортів, потрібно було отримати одну рослину із цих сотні тисяч, яка покаже, що вона перезимувала. 99% сіянців загинуло першої ж зими, але потрібно було всього лиш одну рослину, і її було випадково отримано», - розповідає селекціонер.

Перший урожай зібрали через п’ять років. На вигляд плоди нічим не відрізнялися від заморських, а на смак - були ще солодшими. Селекціонер почав розмножувати рослину.

«Як традиційно виноград вирощують, - тобто чубуками, живцюванням і укоріненням цих пагонів, ці всі рослини - від тієї першої, що перезимувала», - продовжив Генріх Стратон.

Знайомі й рідні скептично поставилися до цієї ідеї. Та й зараз не усі вірять, що екзотичний фрукт не боїться карпатських морозів.

«Такої великої кількості ківі вживу побачити було дуже незвично, особливо в наших умовах. Я навіть з них варення робила - варення з ківі з лимоном і бананом, і сироп - дуже смачне», - розповідає жителька Ужгорода Вікторія Козичко.

Свій сорт ківі Генріх назвав «Карпатським» і тепер патентує його у Києві.

Ківі — молодий фрукт, що з’явився тільки в середині XIX століття в результаті окультурення китайської ліани Actinidia deliciosa садівником-аматором з Нової Зеландії Олександром Еллісоном. Плоди ківі мають зелений колір й багато маленьких насінин, що красиво розташовані. Смак — щось середнє між аґрусом і полуницею.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Шануй, Україно, святині свої! Бо вони ж – всесвітньої, загальнолюдської ваги; земна цивілізація виросла з них.”
Юрій Шилов

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.