Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Економічна війна. Українські виробники пристосовуються до експортних перешкод Росії

Економіка 6251 перегляд

Опубліковано - 29.08.2013 14:49 | Всі новини | Версія для друку

Економічна війна. Українські виробники пристосовуються до експортних перешкод Росії
Економічна війна. Українські виробники пристосовуються до експортних перешкод Росії
Через торговельне протистояння України з Росією частина виробників переорієнтовується на інші ринки, частина ж натомість взагалі не відчуває проблем з експортом, повідомляють Радіо Свобода керівники найбільших підприємств.

Експерти кажуть, що в разі продовження проблем на російському кордоні українська економіка спершу втратить понад два мільярди доларів, але в підсумку виграє. Тим часом український прем’єр Микола Азаров доручив уряду готуватися до взаємодії з Митним союзом в умовах асоціації з ЄС.

Проблеми з проходженням вантажів на кордоні шкодять і Україні, і Росії, і їх слід вирішувати відповідно до вимог Світової організації торгівлі, заявив, відкриваючи засідання українського уряду, прем’єр Микола Азаров.

«Стратегічним партнерам, таким, як наші країни, треба розробити механізми взаємодії в умовах, які змінюються. Кожна сторона має обрахувати вигоди і ризики. Відгороджуватися від змін штучними торговими бар’єрами безперспективно, перш за все – для власної економіки. Тому Україна вступила в СОТ, те ж саме зробила і Росія. Тому ми повинні системно використати принципи СОТ, щоб знайти оптимальне рішення. Україна зацікавлена нарощувати товарообіг з Росією, а проводити нові розмежувальні лінії – не в інтересах наших народів», – наголосив Микола Азаров.

У понеділок члени українського уряду на чолі з Азаровим провели переговори з російським урядом у Москві, після чого російські колеги заявили, що не бачать сенсу в подальшому обговоренні одночасної участі України у зоні вільної торгівлі з ЄС та Митному союзі. Зі свого боку, Азаров відзначив, що на переговорах уряди обох держав зробили необхідну «інвентаризацію питань, які викликають занепокоєння».

Росія не відмовилася від українського устаткування

Тим часом українські компанії-експортери по-різному відчули труднощі у торгівлі з Росією. Так, у компанії «Рошен» зазначають, що ситуація з експортом кондитерської продукції налагоджується. Тоді як в «АрселорМіттал Кривий Ріг» наголошують, що досі відчувають проблеми з продажем металу до Росії. Про це Радіо Свобода повідомив керівник київського представництва компанії Володимир Ткаченко.

«Спершу понад 200 вагонів з нашою продукцією застрягли на кордоні. Зараз, коли криза експорту нібито минула, близько 70 наших вагонів продовжують стояти. Якщо раніше митники оформлювали один вагон з продукцією 15 хвилин, то нині деякі з них стоять багато днів, – розповідає представник металургійної компанії. – Споживання на інших ринках не росте, нарощувати там збут складно, тому російський ринок важливий для нас, і ми будемо боротися за те, щоб залишитися на ньому».

«АрселорМіттал Кривий ріг», за словами Володимира Ткаченка, орієнтується не лише на російський ринок, а й на ринки Середньої Азії, країн Перської затоки, а також продає свій метал в Африку та країни Європи.

Тим часом один із лідерів українського машинобудування, харківський завод «Турбоатом» не відчуває проблем з експортом, зокрема – і на східному кордоні, розповів Радіо Свобода генеральний директор «Турбоатому» Віктор Суботін.

«Нині ми відвантажуємо продукцію в 10 країн, серед яких – і члени ЄС. Проблем із експортом до Росії не відчуваємо. Проте постійно працюємо над розширенням ринків збуту: зараз саме розглядаємо угоду про поставки нашого обладнання до Албанії», – каже він.

Через торговельний конфлікт Україна може втратити понад 2 мільярди гривень

Якщо Росія продовжить блокування українського експорту – українська економіка зазнає відчутних втрат, однак переорієнтується на Захід, вважає заступник генерального директора Центру Разумкова Валерій Чалий.

«Нині йде послаблення тиску з боку Росії. Однак якщо блокування експорту поновиться в разі підписання асоціації з ЄС, то українська економіка може втратити за півріччя від половини до двох вз половиною мільярдів гривень. Експортери втрачатимуть час на митному контролі й кошти – через можливе запровадження додаткового митного тарифу. Але це спонукатиме експортерів іти на інші ринки», – підсумовує Валерій Чалий.

Експерти зазначають, що перешкоди для українського експорту в Росії є відчутним ударом для економіки, але не руйнівним. До початку митних проблем, за даними Держстату України, на Російську Федерацію припадало трохи менше від чверті українського експорту.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...пaтpіoтизм вeликoгo нapoдa має бути віpoю у вeликy і світову міcію цього нapoдa, інакше це бyдe нaціoнaлізм пpoвінційний, зaмкнений і позбавлений світових перспектив.”
Микола Бердяєв

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.