Аратта - На головну

6 травня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Європарламент закликав Росію припинити тиск на Україну

Світ навколо нас 5375 переглядів

Опубліковано - 12.09.2013 15:28 | Всі новини | Версія для друку

Європарламент закликав Росію припинити тиск на Україну
Європарламент закликав Росію припинити тиск на Україну
Європейський парламент називає неприйнятними дії Росії щодо країн Східного партнерства і закликає Європейську комісію до конкретних дій на підтримку цих країн.

Про це йдеться в резолюції, яку сьогодні схвалив Європейський парламент.

Документ, який підтримали всі головні політичні партії парламенту, закликає Європейську службу зовнішніх дій розглянути останні події, що «виходять за рамки виключно комерційного аспекту». Європейську комісію закликають «послати сильний сигнал підтримки усім країнам-членам Східного партнерства в їхніх євроінтеграційних прагненнях».

«Європарламент висловлює жаль тим фактом, що з наближенням Вільнюського саміту Східного партнерства, зростають різні типи тиску на країни Східного партнерства, що досягають фінальної фази переговорів про підписання чи парафування їх угод про асоціацію; вважає цей тиск неприйнятним; більше того, вірить, що прогресивна інтеграція країн-партнерів з ЄС є сумісною з продовженням їх гарних відносин з Росією», – йдеться в резолюції.

При цьому депутати закликали Росію утриматися від тиску на країни Східного партнерства і поважати їхнє суверенне право здійснювати власний політичний вибір.

Європарламент «чітко наголошує, що вільний вибір країн Східного партнерства, який не має жодного негативного впливу на торгівлю з Росією, не повинен призводити їх до таких наслідків як торговельні заходи, візова політика, мобільність працівників, втручання у заморожені конфлікти», – написано у документі.

Депутати висловили підтримку підписанню й парафуванню на Вільнюському саміті тих угод про асоціацію з країнами Східного партнерства, які будуть готові для цього.

Водночас у резолюції міститься заклик до країн Східного партнерства продовжити необхідну роботу для підготовки до підписання чи парафування угод.

Як повідомлялося раніше, Україна, Грузія і Молдова мають наміри підписати чи парафувати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі з ЄС на саміті Східного партнерства у Вільнюсі в листопаді. Такий крок унеможливить їх вступ до Митного союзу під керівництвом Росії.

Російська влада неодноразово заявляла, що підписання Україною угоди з ЄС призведе до ускладнення її економічних відносин з Росією.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Причина того, що важко керувати народом, полягає в тому, що народ освічується і в ньому багато розумних ”
Лаоцзи

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.