Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Російська монополія може розвалитися. Якщо українські політики відмовляться від хуторянства

Світ навколо нас 6287 переглядів

Опубліковано - 16.02.2007 09:55 | Всі новини | Версія для друку

Російська монополія може розвалитися. Якщо українські політики відмовляться від хуторянства
Російська монополія може розвалитися. Якщо українські політики відмовляться від хуторянства
В Україні та Білорусі пролунали зацікавлені голоси у відповідь на пропозицію Литви створити у регіоні додаткові джерела нафтопостачання, які були б альтернативою Російській нафті.

Литовський президент Валдас Адамкус розповів про свою пропозицію цього тижня у Вашингтоні. Він сказав, що нафту через Роттердам, можливо з Норвегії чи з Венесуели, або з Африки міг би приймати термінал у литовському порту Клайпеда, а звідти розвозити залізницею.

Президент Ющенко сказав, що Україна зацікавлена в пропозиціях урізноманітнення енергопостачання і вважає транзитні країни «компонентом формування єдиного європейського енергетичного ринку.»

Білорусь, яка нещодавно зазнала різкого зростання ціни на російські газ і нафту, також привітала можливість диверсифікації джерел енергоносії.

Валдас Адамкус сказав, що створення нової системи дозволить Білорусі та Україні «застрахуватися від нафтових блокад з боку Росії.»

Проекти.

Український уряд підтверджує, що працює над планами інвестицій в реконструкцію інфраструктури прийому нафти і мова йде про інвестиції близько 50 млн. доларів вже цього року.

Але альтернативна нафта, провезена через Литву і Білорусь, на думку фахівців буде для України більш ніж на половину дорожча за російську.

Тому литовський проект зараз розглядається як допоміжний на випадок перебоїв постачань з Росії.

Кореспондент Бі-Бі-Сі зауважує, що досі не втіленими залишаються ідеї отримання нафти Україною через море у термінал біля Одеси.

Проекти передбачають забезпечення такого альтернативного шляху каспійською нафтою, або сировиною з Єгипту і Лівії.

Вже розроблені плани називають південний шлях не лише способом нафтозабезпечення України, але й можливість заробітку на транзиті такої нафти з Одеси на північ вже готовим трубопроводом до Бродів і звідти до Польщі та інших країн.

Проте каспійська нафта до Одеси ще не прийшла, зокрема тому, що Азербайджан отримав можливість використовувати новозбудований трубопровід Баку – Джейхан, хоча і не заперечує можливість постачань Україні.

Іншою проблемою для диверсифікації енергопостачань Украхни називають потужне проросійське лобі в Україні, успіх якого вилився зокрема у тому, що нафтопровід Одеса-Броди на кілька років віддали для реверсного транспортування російської нафти.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Чудо не суперечить законам природи - воно суперечить нашим уявленням про неї ”
Блаженний Августин

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.