Аратта - На головну

4 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Музейники обурені тим, що в Секретаріаті Президента не знають біографію Гоголя

Суспільне життя Регіон: Полтавська область 10727 переглядів

Опубліковано - 19.02.2007 13:40 | Всі новини | Версія для друку

Побут родової садиби Гоголь відобразив пізніше в повісті “Старосвітські поміщики”
Побут родової садиби Гоголь відобразив пізніше в повісті “Старосвітські поміщики”
У Секретаріаті Президента не знають, де знаходиться родова садиба українського письменника Миколи Гоголя.

Це стверджують працівники заповідника-музею Гоголя, який діє в родовій садибі батьків письменника, в селі Гоголевому (колишня Василівка) Шишацького району Полтавської області.

Музейників обурило, що в Указі Президента виданого до 200-річчя з дня народження письменника не обмовлено жодним словом про заповідник, проте окремим пунктом позначено створення меморіального центру Гоголя у селі Великі Сорочинці.

За словами співробітників музею, в цьому селі письменник лише народився, однак єдиною своєю домівкою вважав саме Василівку, в якій провів третину свого життя.

"Про життя заповідника, в Україні, чомусь дуже мало відомо, - пише від імені 32 членів колективу, Головний зберігач фондів Чернова, - Тому не дивно, що в Секретаріаті Президента не знають, що на Полтавщині, окрім Сорочинців, є ще родова садиба Гоголів".

Працівникам заповідника не зрозуміло, чому Секретаріат глави держави, за бюджетні кошти, збирається, з нуля, будувати новий музейний комплекс, який повністю буде дублювати давно діючий музей.

У той же час, заповідник у Гоголевому має чимало проблем. Треба покрити очеретом дах флігелю, обновити експозицію, відновити родинну гоголівську церкву, яка зруйнована в 1957 році. А також видати доповнення до Указу, де згадати музей-заповідник, який діє з 1 квітня 1984 року.

1 квітня 2009 року, світова громадськість відзначатиме 200-річчя від дня народження Миколи Гоголя.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Суспільне життя»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У сучасних умовах будь-яка нація, що не бажає «самознищення» чи рабського становища у світовому співтоваристві, повинна на перше місце висувати завдання інтелектуальної безпеки”
Юрій Канигін

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.