Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Росіяни й досі сприймають Україну як частину своєї країни

Імперія «Совок» 5527 переглядів

Опубліковано - 12.11.2013 11:24 | Всі новини | Версія для друку

Росіяни й досі сприймають Україну як частину своєї країни
Росіяни й досі сприймають Україну як частину своєї країни
Кожен другий росіянин (49%) хотів би бачити Україну незалежною країною, що побудувала з Росією добросусідські та взаємовигідні відносини, але третина (35%) вважала за краще, щоб Київ перебував під економічним і політичним контролем Москви.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження російського "Левада-Центру".

Україна поступово віддаляється від Росії і зближується з Євросоюзом і США, вважають у російському суспільстві. У тому , що позиції Росії та України поступово розходяться, впевнені 40% опитаних громадян РФ.

При цьому впевненість росіян у поступовому віддаленні Києва від Москви з часом зміцнюється: 2011 року таку точку зору поділяли 21% респондентів, 2012 року - 32%.

Кожен третій опитаний (32%) стверджує, що Україна не віддаляється і не зближується, а маневрує між Росією і країнами Заходу (38% - 2011р., 36% - 2012 р.). І тільки кожен сьомий (14% ) заявляє, що Україна налаштована на зближення з Росією. Однак впевненість у цьому неухильно знижується (2011 року про зближення двох країн говорили 29% респондентів, 2012 - 19%). Ще 14 % росіян, не мають певної думки з цього питання.

Прогнозуючи майбутнє російсько-українських відносин, близько половини росіян (47% ) висловили думку, що вони не зміняться і перебуватимуть на тому ж рівні, що і останнім асом (2011 і 2012 роках так вважали 50% і 51% респондентів відповідно). Кожен п’ятий (19%) прогнозує погіршення відносин, майже стільки ж (17%) - їх поліпшення. Проте позитивні надії тануть з кожним роком – 2011-го " оптимістів " було дещо більше (24%), а "песимістів" - менше (11%).

Кожен другий учасник опитування "Левада-Центру" (49%) хотів би бачити Україну незалежною країною, що побудувала з Росією добросусідські та взаємовигідні відносини, але третина (35%) вважала за краще, щоб Київ перебував під економічним і політичним контролем Москви.

Більшість росіян (55% ) виступають за те, щоб кордон між країнами залишалися відкритими, проте майже кожен четвертий (23%) заявляють, що кордон з Україною потрібно закрити, ввести візовий режим та митний контроль. Невелика група громадян (16%) налаштована радикально - вони вважають, що Росія та Україна повинні об’єднатися в одну державу.

При цьому, як показало опитування , більша частина жителів РФ не вважають Україну " закордоном " (61 %) , для них вона залишається майже " рідним домом" , куди можна з’їздити у відпустку , до родичів, друзів і т.д. Разом з тим більш третини співвітчизників ( 37 %) все ж сприймають Україну як іноземна держава.

Показово, що громадяни Росії приблизно так само ставляться і до Білорусі (34% бачать у ній "закордон", 63 % - ні ) і зовсім інакше до Грузії (58% вважають, що це "закордон", і тільки 36 % дотримуються протилежної думки).

Як повідомлялося раніше, згідно з результатами дослідження Соціологічної групи "Рейтинг", більше половини українців - 53% - підтримують приєднання України до ЄС. Не підтримують приєднання України до ЄС – 35%, ще 12% - не визначились.

На думку більшості опитаних підписання Угоди про Зону вільної торгівлі з Євросоюзом для України більш вигідне (47%), ніж вступ до Митного союзу з Росією, Білоруссю та Казахстаном (34%). 19% – не змогли визначитися.

Водночас, 38% опитаних підтримують утворення єдиної держави у складі України, Росії, Білорусі. Не підтримують – 50%. Ще 12% - не визначились.

Згідно з результатами соціологічних досліджень у січні 2011 року в Україні рівень підтримки єдиної держави з Росією та Білоруссю складав 48%.

Нагадаємо, за результами опитування Київського міжнародного інститу соціології, ( КМІС) на можливому всеукраїнському референдумі щодо вступу України до ЄС готові проголосувати 41% українців, за вступ до Митного союзу – 35%.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Імперія «Совок»»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...пaтpіoтизм вeликoгo нapoдa має бути віpoю у вeликy і світову міcію цього нapoдa, інакше це бyдe нaціoнaлізм пpoвінційний, зaмкнений і позбавлений світових перспектив.”
Микола Бердяєв

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.