Аратта - На головну

6 травня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


ЄС для України вже не на часі. Можливо, аж до наступного Президента?

Світ навколо нас 5180 переглядів

Опубліковано - 21.11.2013 22:21 | Всі новини | Версія для друку

ЄС для України вже не на часі. Можливо, аж до наступного Президента?
ЄС для України вже не на часі. Можливо, аж до наступного Президента?
Приголомшливі новини з України: спочатку з українського парламенту, а згодом щодо припинення євроінтеграційних процесів, із Кабінету міністрів, – викликали в Євросоюзі розчарування й негативні реакції.

Як деякі європейські дипломати та політики припускають, українська влада таким чином схилалася перед Кремлем, політологи кажуть, що надто важливим в Україні виявився «фактор Тимошенко». Хоча до євроінтеграції ця держава все одно повернеться. Можливо, вже за іншого президента.

Після того, як уряд України ухвалив рішення зупинити процес підготовки підписання угоди про асоціацію із ЄС, у Брюсселі запанувало збентеження. Воно додалося до розчарування, викликаного провалом ухвалення у Верховній Раді законопроекту, що дав би можливість вирішити проблему Тимошенко. Єврокомісар із питань розширення Штефан Фюле терміново скасував свій виліт до Києва і зайнявся приготуванням офіційної заяви-реакції на звістку з України.

Шведський міністр закордонних справ Карл Більдт на своїй сторінці в мережі Twitter пише, що «український уряд несподівано прогнувся перед Кремлем». Явно діє політика брутального тиску», – додає дипломат.

В інтерв’ю польським ЗМІ член спостережної місії Європарламенту в Україні Александр Квасневський прямо зауважив, що «на саміті у Вільнюсі угоди не підпишуть». Щодо рішення Кабміну призупинити підготовку до Вільнюса, колишній президент Польщі зазначає, що це рішення виникло за згоди з Росією. «Наступного тижня представимо звіт Європарламенту. Місія закінчується. Шкода, що закінчується без такого фіналу, як підписання угоди», – додав він.

Путін про провал української євроінтеграції нічого не знав?

В Росії відкидають звинувачення у впливі на рішення уряду Миколи Азарова призупинити євроінтеграцію, а в Кремлі кажуть, що президент Володимир Путін взагалі про це рішення нічого не знав. Російський лідер сьогодні зазначив, що його країна готова сісти за переговори з ЄС та Україною у тристоронньому форматі до Вільнюського саміту.

Відомий німецький політичний аналітик Александр Рар у розмові з Радіо Свобода пояснює, що «Європейський союз був упевнений, що для Януковича важливіше наблизити Україну до ЄС, що він хоче ввійти в історію як людина, яка зробила перший крок інтеграції України до Європи. І це важливіше, ніж доля Тимошенко».

«Однак виявилося, що Тимошенко – це настільки небезпечний фактор великої політичної гри, що триває всередині України, що нинішня влада пожертвувала через це європейською інтеграцією. Принаймні тимчасово», – зауважує Рар.

Янукович – це другий Лукашенко?

З огляду на рішення України, німецький політолог також зазначає, що нині настає період критики й звинувачень.

«Зараз ми станемо свідками дуже жорсткої риторики в Євросоюзі, що є результатом великих переживань і розчарувань. Цю фазу звинувачень слід буде пройти. Казатимуть, що Янукович – це другий Лукашенко, що з Україною слід поводитися, як із Білоруссю. Потім побачимо, які домовленості будуть укладатися з Росією. Я сумніваюся у вступі до Митного союзу, але в якихось сферах угоди будуть. Росія якось віддячить Україні за те, що та не пішла в Європейський союз», – каже політолог.

Але в перспективі українці все ж повернуться до Євросоюзу, якщо не за Януковича, то за іншого Президента, переконаний Александр Рар.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи не виживе той народ, який сприймає трактування своєї історії очима сусіда”
Фрідріх Ніцше

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.