Аратта - На головну

28 квітня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Багатодітні листоноші вистелили дорогу рушниками

Народний Вісник Регіон: Львівська область 15991 перегляд

Опубліковано - 18.05.2006 19:05 | Всі новини | Версія для друку

Багатодітні листоноші вистелили дорогу рушниками
Багатодітні листоноші вистелили дорогу рушниками
70 багатодітних листонош, які працюють у Яворівському районі на Львівщині, вистелили на лісовій галявині майже 100-метрову доріжку з вишиваних рушників до колишньої криївки вояків УПА.

Вишиваних рушників та обрусів, розповіла директор Яворівського райвузла зв’язку Ірина Матвіїв, було більше ста. Їх спершу принесли на конкурс-виставку, а коли почали оглядати, зрозуміли, що вибрати найкращу вишиту річ неможливо, – вони усі одна одної краща.

“Свято відбувалося на лісовій галявині, - розповідає пані Ірина, - на вишиття падав яблуневий цвіт, тож важко було збагнути, що красивіше, - чи створене природою, чи вишите людськими руками”. Тому й виникла ідея вшанувати вишитими рушниками пам’ять полеглих героїв”.

Пані Ірина пояснила, що місце вшанування матерів-героїнь вибрано не випадково: Юрій Липа, безневинно закатований енкаведистами, свого часу приймав пологи в багатьох селах Яворівщини. А в Іваниківському лісі діяв госпіталь, де він лікував травами поранених.

У 56 листонош Яворівщини – по троє дітей. У десяти – по четверо. П’ятеро яворівських матерів мають по п’ятеро дітей. У Наталі Охап – листоноші села Смолин – семеро. У Ганни Марків із Залужного – дев’ятеро. А у листоноші з хутора Поланки (село Вороців) – аж одинадцятеро дітей.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Народний Вісник»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Сила уряду тримається на невігластві народу, і він знає це і тому завжди буде боротися проти просвітництва. Час нам зрозуміти це”
Лев Толстой

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.