Аратта - На головну

6 травня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


HRW: атаки на журналістів і медиків в Україні носять спланований характер

Світ навколо нас 5347 переглядів

Опубліковано - 31.01.2014 19:41 | Всі новини | Версія для друку

HRW: атаки на журналістів і медиків в Україні носять спланований характер
HRW: атаки на журналістів і медиків в Україні носять спланований характер
Впливова міжнародна правозахисна організація Human Rіghts Watch оприлюднила новий звіт щодо порушень прав людини у ході хвилі масових протестів в Україні. Винні мають бути покарані, впевнені там.

Правозахисники б’ють на сполох: атаки на журналістів та медперсонал носять не випадковий, а масовий та спланований характер, кажуть експерти Human Rights Watch за підсумками оприлюдненого у п’ятницю, 31 січня, звіту.

"Під час насильницького протистояння можна випадково влучити в одного журналіста чи медика, але не у десятки", - заявила у Києві офіційна представниця організації Анна Нейстат.

За її словами, співробітники правоохоронних органів за час силового протистояння постали перед величезними викликами, але це не може слугувати виправданням за "цілеспрямоване цілення у репортерів та медиків або ж за невжиття заходів обережності для їхнього захисту.

Експерти організації власними силами задокументували 13 випадків побиття українськими силовиками журналістів та медперсоналу, застосування проти них гумових куль чи завдання поранень застосуванням шумових гранат. Водночас у звіті згадують дані українських неурядових організацій, якими зафіксовано 60 подібних випадків.

Заклик до розслідування насильства

За висновками Human Rights Watch, зібраних доказів достатньо, аби говорити про те, що у багатьох випадках йшлося про навмисні напади спецспризначенців на журналістів та медперсонал, які не брали участі у протестах, а перебували на місці події за службою. Більшість, як ідеться у документі, постраждала у ході сутичок на вулиці Грушевського 19 січня.

Human Rights Watch вказує, що українські силовики використовували сльозогінний газ, гумові кулі, шумові гранати та водомети для розгону демонстрантів. Деякі з них жбурляли у бік міліції коктейлі Молотова та каміння, йдеться у документі. Водночас журналісти під час цих заворушень трималися окремою групою осторонь лінії конфронтації і, тим не менше, теж зазнали нападів.

У цьому зв’язку Human Rights Watch закликала міжнародних партнерів Києва чинити тиск на Україну з тим, щоби серйозні порушення прав людини були розслідуванні, а відповідальні були покарані відповідно до норм міжнародного законодавства.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо народ позбавити його історії, то через покоління він перетвориться на натовп, а ще через покоління ним можна буде управляти ”
Йозеф Геббельс

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.