Аратта - На головну

2 травня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


До Трахтемирова зростає інтерес

Народний Вісник Регіон: Черкаська область 14795 переглядів

Опубліковано - 19.05.2006 19:08 | Всі новини | Версія для друку

Трахтемирівський півострів - місце, де, відбувається перехід до інших вимірів
Трахтемирівський півострів - місце, де, відбувається перехід до інших вимірів
Відбувся традиційний краєзнавчо-екологічний похід представників молодіжних національних організацій під проводом Всеукраїнського об'єднання „Свобода” до першої козацької столиці - Трахтемирова.

Екологічна місія походу полягала в тому, що її учасники прибрали груди сміття, які залишають за собою горе-туристи, повідомляє інтернет-сайт голови ВО „Свобода” Олега Тягнибока.

Крім того, під час цієї експедиції були проведені ряд диспутів на націоналістичні та історичні теми, чому дуже сприяло навколишне середовище. Адже Трахтемирів - це одна із сакральних назв Українського народу та української історії поряд з такими як Київ, Чигирин, Глухів, Суботів, Холодний Яр та інші. Літописці свідчать, що саме тут акумулювалася духовна енергія України-Русі-Скіфії. Особливо цінними в історико-культурній спадщині Трахтемирова є стоянка епохи мустьє (120-130 тис. років), городище VII-VI століття до н.е. Більш того, це один із найбільших політичних центрів місцевих племен скіфського часу на Правобережній Україні. Саме тут знаходиться могильник на Батуриній горі біля села Зарубинці, який і дав назву слов'янській археологічній культурі рубежу нашої ери - зарубинецькій, а літописне місто Заруб XII-XIII століття та Зарубський монастир - були одними з найбільших на Русі церковно-культурних центрів.

Статус козацької резиденції та столиці Трахтемирів дістав у XVI-XVII ст., коли у 1578 р. під тиском запорізьких лицарів польський король Стефан Баторій офіційно передав його у володіння січовикам.

Саме тут працював уряд козаків, обирали гетьманів, приймали іноземних послів і майстрували козацькі флотилії. Звідси виходили у далекі походи. Запорожці відбудували Трахтемирівський монастир і при ньому спорудили військовий госпіталь. Це був перший лікувальний благодійний заклад для поранених, хворих і немічних воїнів в Україні. Таким чином, Трахтемирів довго був центром політичних і військових, а також суто козацьких і релігійно-національних інтересів.

Колишня гетьманська столиця й сьогодні привертає до себе увагу багатьох козацьких нащадків. Не вдалось зробити її „закритою зоною” навіть свого часу пану Бакаю, який побудував собі там „хатинку”, і практично перетворив Державний історико-культурний заповідник „Трахтемирів” (на його території було розташовано 81 археологічний, 9 історичних та 9 природничих пам'ятників) у перший приватний заповідник АТЗТ „Аграрно-екологічне об'єднання Трахтемирів”.

Нажаль, перетворення свого часу Трахтемирова у приватний заповідник скоріше являло собою захоплення території у приватну власність. Відселяючи село, у пустих хатах ламали стіни та печі, після чого за кілька років вони падали самі. Для будівництва ж маєтку нового власника довелось „пожертвувати” й частиною старовинного козацького цвинтаря.

Зараз у „конфіскованому” будиночку відпочивають люди з секретаріату президента. Принаймні так було пояснено одним з представників заповідника.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Народний Вісник»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Минуле корисне тільки в тому сенсі, що вказує нам шляхи та засоби до розвитку”
Генрі Форд

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.