Аратта - На головну

5 травня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Заліщики (Тернопільська область), після нападу Німеччини на Польщу в 1939 році, деякий час перебував польський уряд. А вже після вступу у війну Радянського Союзу, цей уряд через Румунію евакуюється в Англію, й до 1945 року вважався легітимним урядом Польщі...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Євросоюз допоможе Україні поліпшити контроль безпеки продуктів харчування

Влада 4875 переглядів

Опубліковано - 4.07.2014 14:56 | Всі новини | Версія для друку

Євросоюз допоможе Україні поліпшити контроль безпеки продуктів харчування
Євросоюз допоможе Україні поліпшити контроль безпеки продуктів харчування
Фахівці Європейського Союзу спільно з українською Державною ветеринарною і фітосанітарною службою займуться модернізацією системи контролю безпеки продуктів харчування, реалізувавши відповідний проект вартістю 6,2 млн. євро.

Про це на брифінгу у п’ятницю повідомив заступник голови Держветфітослужби Віталій Башинський.

«Якщо за важливістю визначити цей проект серед всіх, які ЄС реалізує на території України, то, я думаю, що він четвертий за важливістю після підписання угоди про створення зони вільної торгівлі та після попередніх проектів, також реалізованих у цій сфері», - сказав Башинський, уточнивши, що цей проект реалізується в рамках Програми всеосяжного інституційного розвитку у сфері безпеки харчових продуктів в Україні з сумарним бюджетом в 10 млн. євро.

За його словами, ці кошти, зокрема, будуть спрямовані на навчання 500 інспекторів Держветфітослужби проведенню аудиту українських виробників продуктів харчування на предмет їх відповідності нормам і вимоги ЄС.

«Наші інспектори, на жаль, мало обізнані з цього питання. Ми маємо мати таку систему контролю, яка визнаватиметься (в ЄС - УНІАН). Для цього ми маємо пройти навчання. Це стосується не тільки центрального апарату, а й територіальних органів Держветфітослужби, які здійснюють контроль на місцях», - пояснив заступник керівника українського відомства.

Крім того, реалізація цього проекту передбачає виділення Україні з європейського боку технічної допомоги на створення двох пунктів пропуску на кордоні з ЄС і з Російською Федерацією, які зможуть здійснювати повний митний контроль, грунтуючись на європейських стандартах.

«На жаль, враховуючи ту ситуацію, що склалася на сході країни, зараз під питанням один з пунктів пропуску, тому ми, можливо, його перенесемо, якщо ситуація найближчим часом не буде стабілізована», - уточнив Башинський.

В рамках програми вдосконалення контролю над безпекою українських продуктів харчування, за словами чиновника, також буде розроблена і впроваджена IT-програма, за допомогою якої вітчизняні інспектори зможуть підвищувати кваліфікацію, проходячи дистанційне навчання, а також стане можливим автоматично визначати рівень ризику щодо підприємств за наслідками попередніх інспекцій. Крім того, програма дозволить скоротити кількість перевірок виробників завдяки систематизації щотижневого збору інформації щодо них.

Складовими компонентами програми також стане модернізація системи відслідковуваності походження продовольчих товарів, а також впровадження Twinning-проекту, зміст якого ще перебуває в розробці.

Башинський також зазначив, що ЄС фінансуватиме цю програму безпосередньо, без безпосереднього надання коштів Держветфітослужбі.

«Торги, процедури поставок, навчання персоналу – все здійснюється за рахунок і за участю Європейської комісії в особі офіційного представництва в Україні. Ми маємо результат, ми маємо навчених людей, ми маємо устаткування, ми маємо систему, але при цьому самі гроші ми не розподіляємо», - зазначив він.

Як повідомлялося раніше, ЄС також надасть Україні 3,8 млн. євро на гармонізацію українського законодавства у сфері контролю безпеки якості продуктів харчування із законодавством ЄС, а також на створення такого правового клімату, який сприятиме виробництву безпечних продуктів харчування і кормів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.