Аратта - На головну

2 травня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Києві і Харкові мітингують строковики-нацгвардійці

Національне питання 10439 переглядів

Опубліковано - 13.10.2014 22:11 | Всі новини | Версія для друку

У Києві і Харкові мітингують строковики-нацгвардійці
У Києві і Харкові мітингують строковики-нацгвардійці
Близько 300 строковиків Національної гвардії проводять мітинг під Адміністрацією президента України з вимогою демобілізації та повернення додому.

Разом з тим, бійці Нацгвардії спростовують повідомлення в окремих ЗМІ, що причиною того, що вони залишили частину в Нових Петрівцях під Києвом, є невиплата зарплати. Кількість мітингувальників зростає. Підходи до АП охороняє кордон міліції. Бійці Нацгвардії вигукують: "Дембель, дембель!". Ситуація поки що спокійна.

Раніше командування Національної гвардії офіційно повідомило, що "проводить переговори з групою військовослужбовців строкової служби, які вийшли на акцію протесту в одній з частин під Києвом".

"Військовослужбовці строкової служби, які відслужили відведений термін, вимагають демобілізації. В даний час між сторонами триває переговорний процес з метою врегулювання конфліктної ситуації", - йдеться в повідомленні прес-служби Нацгвардії, оприлюдненому 13 жовтня.

Також у прес-службі зазначають, що керівництво Нацгвардії роз’яснює військовослужбовцям "позицію держави з приводу відстрочки демобілізації і наслідки організації даної акції", не уточнивши, про які позицію держави і наслідки йде мова.

До півсотні солдатів-строковиків військової частини №3017 Нацгвардії залишили розташування частини і вийшли з речами на площу Свободи перед Харківською облдержадміністрацією з вимогою демобілізувати їх у зв’язку із закінченням терміну служби.

Гвардійці скандували "Миру-мир, солдату - дембель".

"Нам говорять: навіщо ви сюди вийшли, в країні війна? Чого ви сюди вийшли за дембель? Пояснюю: нас не задіюють! Ми хочемо, щоб нас почули", - сказав один із солдатів-строковиків Дмитро.

Присутні розповіли журналістам, що служать вже півтора роки, хоча призивалися всього на рік, і навіть приблизних термінів демобілізації їм ніхто не називає.

"Ми у кожного (командира) питаємо: коли дембель? І кожен нам каже: я б тебе відпустив, але є президент... На цій підставі - "до особливого розпорядження"... Жодних встановлених термінів немає. За ці 150 гривень? Я міг за ті півроку, які я тут "переслужив", годувати свою сім’ю і заробляти собі якісь гроші. А мені платять 154 гривні на місяць", - сказав Дмитро.

За його словами, він з товаришами вийшов на площу Свободи, щоб підтримати "строковиків" з в/ч №3027 Нацгвардії, які в понеділок в Києві залишили розташування і вирушили до Адміністрації президента з аналогічними вимогами.

До бійців, що вимагають демобілізації, на пл. Свободи приїхали представники Східного територіального управління (СТУ) Нацгвардії.

Заступник начальника СТУ з роботи із особовим складом Василь Пилипенко ухилився від відповіді на запитання, чи будуть покарані військовослужбовці, покинувши частину.

"Сьогодні вихідний день у хлопців... Кожен, хто так вчинив, не захотів вирішити в письмовій формі, і якщо назву таким словом "дезертир", "зрадник", той, хто пішов на такий вчинок, то це клеймо буде на все життя стояти в вухах. Але це слово буде, як буква закону - дезертир, зрадник. Ніхто цього не хоче. Всі питання можна вирішити спокійно", - сказав Пилипенко.

"Я думаю, що люди відстоюють свою позицію. Вони показали, їм це було необхідно. Ми зараз повертаємося до військової частини і чекаємо подальших дій по службі", - сказав заступник командира частини Станіслав Басараб.

Близько 17.00 солдат відвезли автобусом назад у частину.

Командувач Національної гвардії України Степан Полторак назвав вимоги строковиків щодо демобілізації "абсолютно незаконними". Про це він заявив у прямому ефірі відеотрансляції з місця подій, відповідаючи на питання журналіста.

"Вони (вимоги - ред.) є абсолютно незаконними", - сказав Полторак. Також, на його думку, ті, хто прийшов під АП, піддалися на "провокації певних політичних сил" і "самі того не розуміючи, грають на руку Путіну".

За словами Полторака, положення про терміни проходження військової служби чітко прописані в українських законах.

Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Національне питання»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків.”
Юрій Липа

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.