Аратта - На головну

5 травня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Президент Порошенко погодився з ініціативою про проведення переговорів по Донбасу у новому форматі

Політика 6005 переглядів

Опубліковано - 18.11.2014 15:45 | Всі новини | Версія для друку

Президент Порошенко погодився з ініціативою про проведення переговорів по Донбасу у новому форматі
Президент Порошенко погодився з ініціативою про проведення переговорів по Донбасу у новому форматі
Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Міністром закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина Франком-Вальтером Шnайнмаєром.

Про це повідомляє прес-служба Президента України.

Президент подякував Німеччині за постійну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України.

Порошенко зазначив, що Україна наполягає на необхідності повного виконання Мінських домовленостей всіма сторонами – припинення вогню, закриття кордонів, звільнення заручників, виведення військ і проведення місцевих виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей за українським законодавством. Однак, з боку Росії Мінські домовленості не виконуються. Глава держави закликав використати всі можливості, щоб спонукати Росію до цього.

Франк-Вальтер Штайнмаєр наголосив, що Мінські домовленості мають залишатися основою для продовження діалогу з мирного врегулювання ситуації на Донбасі. «На нашу думку, час говорити не тільки про політичну, але й про економічну стабілізацію України», - сказав Міністр, нагадавши, що на початку наступного року планується проведення донорської конференції з відновлення Донбасу.

У контексті міжнародних зусиль для мирного врегулювання співрозмовники погодились щодо доцільності різних багатосторонніх форматів переговорів, які ведуть до припинення вогню, виведення військ і техніки та звільнення заручників. Зокрема, окрім Женевського та Нормандського форматів було запропоновано ідею так званого Веймарського формату за участю Німеччини, Польщі та Франції.

Глава МЗС Німеччини поінформував Президента України про позицію своєї країни, яку представила Федеральний канцлер Ангела Меркель на останній зустрічі «Великої двадцятки» в Брісбені (Австралія) і на якій велику увагу було приділено питанням мирного врегулювання в Україні.

Президент Порошенко також висловив особливу подяку за гуманітарну допомогу для відновлення інфраструктури Донбасу та потреб вимушених переселенців, яку продовжує надавати Німеччина.

Петро Порошенко поінформував про свою зустріч з Президентом Німеччини Йоахімом Гауком у Братиславі під час засідання «Вишеградської четвірки».

«Результатом зустрічі стала консолідація зусиль не тільки Німеччини і Польщі, але також Словаччини, Угорщини, Чехії», - зазначив він. «Були висловлені тверді наміри координації зусиль у питанні безпеки, підтримки реформ, координації дій в енергетичному секторі. І це є практичними і важливими результатами», – наголосив Глава держави. Президент підкреслив, що Україна потребує єдності Європи і солідарності з Україною.

Як повідомлялося раніше, в опублікованому 5 листопада інтерв’ю виданню Gazeta Wyborcza міністр закордонних справ Польщі Гжегож Схетина запропонував новий формат переговорів для врегулювання конфлікту України з Росією - "Веймарський" за участі представників Польщі, Німеччини та Франції.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ти говориш про Господа або Його чесноти, роби це серйозно і з належною повагою”
Джордж Вашінгтон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.