Аратта - На головну

6 травня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Китай вийшов на третю позицію серед світових експортерів зброї

Світ навколо нас 5120 переглядів

Опубліковано - 16.03.2015 14:04 | Всі новини | Версія для друку

Новий китайський експортний танк VT-4
Новий китайський експортний танк VT-4
Китай протягом останніх п’яти років випередив Німеччину в обсягах продажу зброї, посівши третє місце в світі. Лідерами експорту озброєнь у світі залишаються США та Росія.

Світова торгівля озброєннями за минулі п’ять років вчергове збільшилась у обсязі. Такого висновку дійшли фахівці Стокгольмського інституту досліджень проблем миру (SIPRI) у доповіді, оприлюдненій в Швеції у понеділок, 16 березня. За даними, наведеними у доповіді, у період між 2010 та 2014 роками в світі було експортовано на 16 відсотків більше зброї, ніж за попередні п’ять років.

Найбільшими експортерами зброї залишаються США та Росія. При цьому на США припадає 31 відсоток від усього експорту озброєнь у світі. Російська ж частка становить 27 відсотків, що на п’ять відсотків більше попереднього п’ятирічного періоду.

Між тим Китай випередив Німеччину в обсягах експорту озброєнь, змінивши її в рейтингу SIPRI на третьому місці. Частка КНР на світовому ринку експорту зброї становить 5 відсотків. У той час, як обсяги виробництва зброї в Німеччині зменшилися за останні роки на 43 відсотки, у КНР ці показники зросли відразу на 143 відсотки. Китайська зброя користується попитом у 35-ти країнах.
П’яте місце у переліку SIPRI, відразу за Німеччиною, посіла Франція.

Водночас, зазначає інформаційна агенція EPD, серед найбільших імпортерів зброї перше місце посідає Індія (15 відсотків), Саудівська Аравія та знову КНР (обидві країни імпортують по п’ять відсотків від загальних обсягів світових закупівель зброї). В списку найбільших імпортерів зброї опинилися ще три країни - Пакистан (4 відсотки), Південна Корея та Сінгапур (по 3 відсотки кожна країна). Європейські країни скоротили за минулі чотири роки імпорт озброєнь на 36 відсотків. Проте, вважають фахівці SIPRI, у зв’язку з конфліктом в Україні ці обсяги можуть знову зрости.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У сучасних умовах будь-яка нація, що не бажає «самознищення» чи рабського становища у світовому співтоваристві, повинна на перше місце висувати завдання інтелектуальної безпеки”
Юрій Канигін

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.