Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Громадяни можуть продавати надлишкову електроенергію з приватних сонячних і вітрових установок

Влада 5616 переглядів

Опубліковано - 5.06.2015 10:56 | Всі новини | Версія для друку

Громадяни можуть продавати надлишкову електроенергію з приватних сонячних і вітрових установок
Громадяни можуть продавати надлишкову електроенергію з приватних сонячних і вітрових установок
Верховна Рада в четвер ухвалила закон, який дозволяє приватним домогосподарствам, оснащеним сонячними і вітровими електрогенеруючими установками, продавати надлишки електроенергії енергоринку.

Схвалений 273 голосами парламентарів Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії» визначає, що потужність таких установок не може перевищувати 30 кВт, а вартість електроенергії буде встановлюватись Національною комісією, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг. При цьому закон дозволяє продавати таку електроенергію без ліцензії.

Закон також знижує тариф для сонячних електростанцій потужністю більш як 10 МВт приблизно в два рази.

«Цей законопроект дозволить до кінця року заощадити 1 млрд грн на енергоринку... Він відновлює справедливість», - відзначив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин під час розгляду документа.

Згідно з законом, також скасовується правило «місцевої складової». Замість нього вводиться стимулюючий коефіцієнт, що застосовується до "зеленого тарифу". У разі, якщо компанія при будівництві енергоустановки використала 30% українського обладнання, доплата становить 5% до тарифу, а якщо частка українського устаткування становить 50%, то доплачуватиметься 10% до тарифу.

Крім того, закон виключає норму, згідно з якою НКРЕКП має передбачати в інвестпрограмах обленерго кошти на підключення електростанцій на відновлювальних джерелах енергії до електромереж.

Як повідомлялося раніше, за даними Держстату, виробництво електроенергії вітровими і сонячними електростанціями в Україні за січень-квітень 2015 року збільшилося порівняно з аналогічним періодом 2014 року на 3,1% - 500 млн кВт/год.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Слово, що йде від серця, проникає в серце”
Нізамі

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.