Аратта - На головну

2 травня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Україна і Польща об’єднають газогони до 2020 р.

Газоват 9376 переглядів

Опубліковано - 19.10.2015 15:03 | Всі новини | Версія для друку

Україна і Польща об’єднають газогони до 2020 р.
Україна і Польща об’єднають газогони до 2020 р.
Польський та український оператори газотранспортних систем GAZ-SYSTEM та ПАТ “Укртрансгаз” завершили техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) інтеграції газотранспортних систем обох країн/

Про це повідомляє прес-служба "Укртрансгазу".

"Сторони очікують що проект буде закінчено до 2020 року", - наголошується в повідомленні. Відповідно до підписаної між GAZ-SYSTEM та ПАТ "Укртрансгаз" у грудні 2014 "Угоди про правила взаємодії", ТЕО буде використовуватись як базис для прийняття подальших рішень з розвитку транскордонних можливостей транспортування газу між Україною та Польщею.

Запланований газовий інтерконектор Польща-Україна включатиме будівництво магістрального газопроводу Германовичі – польсько-український кордон, загальною довжиною приблизно 1,5 км по території Польщі та Більче-Волиця – українсько-польський кордон приблизною довжиною 110 км по території України.

Окрім того, на території Республіки Польща буде збудовано компресорну станцію Страхоцина, вимірювальну станцію і відрізки газопроводу: Германовичі- Страхоцина, Страхоцина- Погорська Воля, Погорська Воля- Творзен та Творов – Творзен. Основна мета поєднання польської та української газотранспортних систем – забезпечення можливості збільшення обсягів імпорту газу в Україну з Європи через Республіку Польща, а також забезпечення можливості зберігання європейського газу в підземних сховищах газу України. Газотранспортні системи мають бути модернізовані, як визначено в техніко-економічному обґрунтуванні, для збільшення пропускної здатності з Польщі до України до 21,9 млн. кубометри газу на день (приблизно 8 млрд. кубометрів на рік), а також для збільшення можливості транспортування газу з України до Польщі приблизно 19,2 млн. кубометрів на день ( приблизно 7 млрд. кубометрів на рік).

"Підвищення пропускної здатності на полько-українському кордоні створить транспортний коридор, що сприятиме інтеграції ринків природного газу Польщі, України, Чехії, Словакії, Угорщини, Румунії, Молдови та підвищенню взаємодії між членами ЄС та країнами Енергетичного Співтовариства", - йдеться в повідомлені.

Інтеграція польської та української газотранспортних систем - це частина Північно-південного газового коридору, що поєднає LNG-термінал у Свиноустьце з країнами Центральної та Західної Європи через окремі країни та транскордонні системи. Метою є створення гнучкої інфраструктури постачання газу у країнах, які єднають Західну, Центральну та Східну Європу, Прибалтику.

GAZ-SYSTEM S.A. почала надавати послуги з газопостачання в Україну через Германовичі з листопада 2012 року. Такі послуги надаються на переривчастій основі, тобто газопостачання може бути зупинено або зменшено в залежності від фактичних обсягів транспортування у польській або українській системах. Наразі, максимальна технічна пропускна здатність постачання газу з Республіки Польща до України, за сприятливих технічних умов у обох країнах, складає 1,5 млрд куб. метрів на рік.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Марно пояснювати дурням і начальникам: перші слухають і нічого не розуміють, другі все розуміють і тому не слухають”
Михайло Мамчич

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.