Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


ВР дозволила створення в Чорнобильській зоні об’єктів природно-заповідного фонду з метою наукових досліджень

Влада 6969 переглядів

Опубліковано - 14.07.2016 15:02 | Всі новини | Версія для друку

ВР дозволила створення в Чорнобильській зоні об’єктів природно-заповідного фонду з метою наукових досліджень
ВР дозволила створення в Чорнобильській зоні об’єктів природно-заповідного фонду з метою наукових досліджень
Верховна Рада України прийняла президентський закон про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо врегулювання окремих питань правового режиму території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи.

За це рішення проголосували 234 народних депутата з 320, зареєстрованих у сесійній залі.

У законі України "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи" встановлено, що на території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, можуть здійснюватися науково-технічна діяльність, проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень для визначення ступеня впливу іонізуючого випромінювання на людини та екологічні системи, шляхів мінімізації наслідків цього впливу.

З метою здійснення наукових досліджень у сфері охорони навколишнього середовища, збереження природної різноманітності ландшафтів, генофонду тваринного і рослинного світу, підтримання загального екологічного балансу, забезпечення фонового моніторингу навколишнього природного середовища в зоні відчуження, зону безумовного (обов’язкового) відселення відповідно до законодавства можуть створюватися території та об’єкти природно-заповідного фонду.

Види діяльності в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, утворених у зоні відчуження, зону безумовного (обов’язкового) відселення, визначені в положеннях про такі території та об’єкти природно-заповідного фонду, здійснюються за дозволом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері управління зоною відчуження і зоною безумовного (обов’язкового) відселення.

Також визначається, що оформлення документів, що дають право на виконання підготовчих і будівельних робіт згідно з законом України "Про регулювання містобудівної діяльності", для будівництва на земельних ділянках зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення об’єктів за замовленням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері управління зоною відчуження і зоною безумовного (обов’язкового) відселення, може здійснюватися за відсутності документа, що засвідчує право власності або користування відповідною земельною ділянкою.

За згодою центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері управління зоною відчуження і зоною безумовного (обов’язкового) відселення, дозволяється відвідування території зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення за визначеним вказаним органом маршруту (об’єкта) і у супроводі відповідальних осіб.

Серед іншого, зокрема, в законі України "Про природно-заповідний фонд України" визначається, що на землях територій та об’єктів природно-заповідного фонду, які створюються в зоні відчуження і зоні безумовного (обов’язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, забороняється будь-яка діяльність, яка не забезпечує режим радіаційної безпеки.

Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.