Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Україна вимагає від Росії пояснень, чому до Сущенка досі не пустили консула

Влада 7179 переглядів

Опубліковано - 6.10.2016 14:17 | Всі новини | Версія для друку

Україна вимагає від Росії пояснень, чому до Сущенка досі не пустили консула
Україна вимагає від Росії пояснень, чому до Сущенка досі не пустили консула
Міністерство закордонних справ України викликало консула Росії в Києві, щоб з’ясувати, чому досі російська сторона не допустила консула України до заарештованого у Москві українського журналіста Романа Сущенка.

Як повідомила Радіо Свобода речниця МЗС Мар’яна Беца, станом на ранок 6 жовтня консул не був допущений до Сущенка без пояснення причин.

За словами Беци, з боку Росії це – порушення прав людини, порушення прав затриманого, це також порушує консульську конвенцію між Україною і Росією.

«Із нашого боку були виконані всі необхідні процедурні моменти. Для нас надзвичайно важливо знати, що відбулося, побачити Романа і почути від нього, які обставини (затримання – ред.) і надати йому необхідну допомогу, але наразі ніякої реакції з боку російської сторони немає. Тому сьогодні, у зв’язку з цим, ми викликаємо консула Росії в Україні для надання пояснень, чому станом на ці години у нас нема дозволу», – пояснила Беца.

Як заявила речниця МЗС, раніше Україна звернулася до МЗС Росії, Слідчого управління ФСБ Росії, Уповноваженого Росії з прав людини з вимогою надати консулові можливість зустрітися з Сущенком.

30 вересня в Москві був затриманий український журналіст з агенції «Укрінформ» Роман Сущенко. ФСБ Росії звинуватила його у шпигунстві і заявила, що він є «співробітником Головного розвідувального управління Міноборони України». Лефортовський суд Москви 1 жовтня заарештував журналіста на два місяці. До Сущенка понад добу не пускали його адвоката Марка Фейгіна, якого для захисту залучила родина журналіста. 5 жовтня адвокат знову не зміг потрапити до свого підзахисного.

За словами Фейгіна, який 4 жовтня спілкувався з українським журналістом, він не визнає своєї провини.

МЗС України закликало Росію звільнити Сущенка і припинити порушення прав людини.

Роман Сущенко працює в інформагенції «Укрінформ» з 2002 року, з 2010-го є власним кореспондентом агентства у Франції.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Релігія це зітхання пригнобленої тварі, серце безсердечного світу, подібно до того як вона - дух бездушних порядків. Релігія є опіум народу ”
Карл Маркс

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.