Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Німецький політолог розповів про вірогідні сценарії подій у трикутнику Україна-РФ-Захід

Політика 5641 перегляд

Опубліковано - 20.03.2018 20:03 | Всі новини | Версія для друку

Андреас Умланд
Андреас Умланд
Якщо президент РФ Владімір Путін після свого переобрання вирішить щільніше зайнятися внутрішніми соціально-економічними питаннями, ситуація на Донбасі може змінитися в позитивному напрямку.

Таку думку висловив в коментарі Укрінформу старший науковий співробітник Інституту євроатлантичного співробітництва в Києві Андреас Умланд.

"З Росією багато що залежатиме від того, які в Кремлі розставлять пріоритети. Якщо це будуть соціально-економічні питання, то Москва постарається добитися скасування або ослаблення санкцій", - сказав експерт.

Умланд зазначив, що для цього знадобиться змінити політику щодо Донбасу, і тут мова може якраз йти про місію ООН.

Але, з іншого боку, політолог не виключає і того, що може статися "дуже велика ескалація". Так, у разі якщо керченський міст не зможе вирішити транспортні та логістичні проблеми Криму, Росія може спробувати "пробити" наземний коридор на півострів.

"Це стало б апокаліптичним сценарієм", - вважає Умланд, який представив у вівторок у Берліні в Інституті Європейської політики (IEP) можливі сценарії розвитку України.

Але міжнародна обстановка змінюється, а з нею "ймовірність різних сценаріїв то збільшується, то зменшується, всі вони перебувають в постійному динамічному розвитку", зазначив Умланд.

Експерт, зокрема, з жалем констатував, що різко знизилася можливість реалізації сценарію створення східноєвропейського альянсу безпеки. Ключову роль в ньому повинна була б відігравати Польща, проте в світлі розвитку ситуації в самій цій країні, а також в польсько-українських відносинах, такий сценарій більше не виглядає ймовірним.

"Між тим, це був би найбільш природний альянс - союз держав, які бачать в Росії проблему і вважають російсько-український конфлікт саме тим, чим він є. Східноєвропейські країни (між Чорним і Балтійським морями) повинні бути більш солідарні одна з одною", - наголошує експерт.

З іншого боку, він звертає увагу на цілком вірогідну ймовірність більш тісного співробітництва між США і Україною на тлі "неймовірного напруження" між Росією і США. Умланд сподівається, що це виллється в більш істотну американську підтримку України, навіть якщо Вашингтон і не надасть Києву особливого статусу головного союзника серед країн - нечленів НАТО.

Іншими сценаріями, які змалював німецький експерт, є членство в НАТО; членство в ЄС; триваюче перебування в нинішній геополітичній "сірій зоні" Європи; велика угода між Заходом і Росією.

Росія, переконаний Умланд, зацікавлена в існуванні "сірої зони", де немає сильних акторів, де панує обстановка невизначеності і невпевненості.

Угода з Заходом, що передбачає визнання наявності російських інтересів у Східній Європі, можлива, і вона була б прийнята Кремлем. Однак на Заході, хоча ця ідея і популярна серед багатьох політиків, вже почали розуміти, що ніякі домовленості для Москви ролі не грають, тому сумніватимуться в доцільності ще однієї.

Говорячи про перспективу членства в НАТО, Умланд визнав, що поки будуть територіальні суперечки з Росією (до речі, це стосується також Грузії і Молдови), знайдеться хоча б одна країна, яка буде проти.

Що ж стосується членства в ЄС, то Умланд вважає, що Угода про асоціацію є, по суті, інтеграційною угодою. «Хоча вона й не обіцяє членства, де-факто готує країни до вступу. І коли вони (Україна, Грузія і Молдова - ред.) її реалізують, вони можуть дуже швидко вступити в ЄС; Євросоюз просто не зможе сказати "ні", - каже німецький експерт.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ми захоплюємося старовиною, але живемо сучасністю ”
Овідій

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.