Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Яценюк - про дефолт

Політика 3600 переглядів

Опубліковано - 27.05.2019 19:48 | Всі новини | Версія для друку

Яценюк - про дефолт
Яценюк - про дефолт
Екс-прем’єр Арсеній Яценюк пригадав ситуацію 2014 року, коли окрім агресії РФ, Україна, м’яко кажучи, була у надзвичайно скрутному фінансовому становищі.

Про це він написав у Facebook.

«Прочитав реакцію команди президента Зеленського на слово «дефолт».

2014 року я на посаді прем’єр-міністра заявив у парламенті: «Аргентина оголосила дефолт. Україна його не оголосила і не оголосить». Україна була на межі дефолту в 2014-му. У державній казні було 108 тисяч гривень і 73 мільярди доларів боргів, які не я брав. Коли пішов з посади, то залишив у казні 90 мільярдів гривень і зменшив борги на 7 мільярдів доларів до 67 мільярдів. Мій уряд провів реструктуризацію, списав частину боргів і відтермінував початок виплат на 4 роки. Цей термін спливає наприкінці цього року.

Я не пішов на дефолт, тому що це – банкрутство України і кожного громадянина. Дефолт – це не просто відмовитися від зобов’язань української держави. Дефолт – це зростання курсу гривні, яке не має межі. Дефолт – це інфляція понад 10 000 %, як було в 1990-х роках. Дефолт – це безробіття.

Дефолт – це клінічна смерть економіки.
Важливо, щоб президент Зеленський сформував свою економічну програму та програму з Міжнародним валютним фондом.

МВФ – це не благодійна організація. І коли кажуть, що МВФ чогось вимагає, - МВФ нічого не вимагає. Міжнародний валютний фонд дає гроші під 1%, на відміну від зовнішніх ринків, де ми беремо під 9-10%. На кожних 10 мільярдах доларів запозичень країна економить близько 1 мільярда доларів на рік. Це ті кошти, які ми відправляємо на армію, соціальний захист, капітальне відновлення країни.

Для мене іншої альтернативи, аніж програма з Міжнародним валютним фондом, немає. Якщо у президента Зеленського є альтернатива - нехай її покаже.

Окремо наголошу: у зв’язку з тим, що оголошені дострокові парламентські вибори, а уряд пішов у відставку, програма з Міжнародним валютним фондом де-факто зупинена. І нова програма може з’явитися тільки після неконституційних дострокових виборів і формування нового Кабінету міністрів України. А це - в кращому разі - в кінці 2019 року. Дайте відповідь, як жити наступних п’ять років, як забезпечити зростання економіки і доходів українських громадян».

Як повідомлялося раніше, Ігор Коломойський в інтерв’ю Financial Times порадив президенту Зеленському оголосити дефолт, аби, на його думку, Україні списали борги, як нібито іншим країнам.

На це радник президента Зеленського Дмитро Разумков на прес-конференції відповів, що такий варіант не розглядається.

Прем’єр Володимир Гройсман категорично заперечив можливість такого розвитку ситуації. «Ми маємо тримати у світі добру репутацію, що ми є відповідальною країною, яка цінує та поважає свої зобов’язання. Це головне. І наступне, дефолт — це глобальна криза. Знаєте, це 90-ті роки. І я вважаю, що для українців криз уже достатньо. Від будь-яких дефолтів, які несуть за собою серйозні дуже наслідки, у першу чергу, постраждають українські рядові громадяни», - сказав Гройсман.

28 травня президент Зеленський має зустрітися з представниками МВФ, які нині перебувають в Україні.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Природничі науки й релігію протиставляють одна одній лише люди, погано освічені як у першому, так і в другому”
П. Сабатьє, французький хімік, Нобелівська премія 1912 р.

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.