Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Росія нарощує військову присутність в Арктиці

Імперія «Совок» 4858 переглядів

Опубліковано - 7.11.2019 10:45 | Всі новини | Версія для друку

Росія нарощує військову присутність в Арктиці
Росія нарощує військову присутність в Арктиці
Нещодавно у Санкт-Петербурзі був представлений перший у світі бойовий криголам.

Від запуску першого у світі "бойового криголама", - до навчання військових поводженню з оленячими упряжками, від відновлення радянських авіабаз і радіолокаційних станцій, - до пристосування збройових систем і бронетехніки до умов холодної погоди: Росія активно зміцнює свою військову присутність в Арктиці і охоче привертає увагу до цього за допомогою військових навчань і тестових запусків нових ракет.

За словами західних аналітиків, мета Кремля - утвердитись у якості домінуючої сили в регіоні, який володіє великими нерозвіданими ресурсами, які стають більш досяжними через підвищення температур, танення льодів і підвищення рівня моря.

Нещодавно у Санкт-Петербурзі спустили на воду бойовий криголам "Іван Папанін", який планують поставити на озброєння до 2023 року, спорядивши його крилатими ракетами "Калібр", гарматами калібру 76,2 мм і протичовновим вертольотом Ка-27.

"Ми хотіли його створити таким, щоб він забезпечив безпеку плавання і проводки кораблів. Одночасно, щоб на цьому кораблі можна було проводити наукові дослідження в льодах Арктики і, звичайно, щоб він надійно гарантував безпеку наших національних інтересів там", - сказав агентству ТАСС адмірал Віктор Черков.

Для президента Володимира Путіна розвиток інфраструктури у Арктиці став однією з ключових довгострокових цілей. Цього року він висловив амбітне припущення, що Північний морський шлях зможе скласти конкуренцію Суецькому каналу. Деякі міжнародні інвестори вже скуповують активи в проектах експорту зрідженого природного по цьому маршруту.

Російська влада наполягає, що її наполеглива позиція - це відповідь на навчання НАТО у регіоні, а її мета спрямована на забезпечення миру в Арктиці. Однак останні ракетні випробування, очевидно, покликані послужити сигналом і підкріпити територіальні претензії Москви.

НАТО, за запитом Норвегії та інших скандинавських і країн Балтії, також активізує діяльність в Арктиці, особливо в районі Кольського півострова, де базується Північний флот РФ.

У нещодавній статті для норвезької газети Aftenposten російський міністр закордонних справ звинуватив НАТО в створенні напруженої обстановки в Арктиці. "Норвегія відходить від своєї базової політики, розміщуючи у мирний час на своїй території нібито на ротаційній, а насправді на постійній основі тренувальні бази для військовослужбовців США і Великобританії", - зазначив він, назвавши "вкрай агресивними" навчання Trident Juncture, які пройшли недавно "поблизу російських кордонів".
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Імперія «Совок»»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Той, хто проявляє жалість до ворога, безжалісний до самого себе”
Френсіс Бекон

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.