Аратта - На головну

2 травня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У користувачів мобільних телефонів з’явилася своя фобія

Охорона здоров`я 11858 переглядів

Опубліковано - 6.06.2006 21:40 | Всі новини | Версія для друку

У користувачів мобільних телефонів з’явилася своя чергова фобія
У користувачів мобільних телефонів з’явилася своя чергова фобія
Нова напасть одержала ім’я ringxiety, що дослівно можна перевести, як манія дзвінка.

Легкі прояви фобії можна спостерігати практично щодня - дійсно, коли десь лунає дзвінок мобільного, і всі люди поблизу із шаленою енергією починають перевіряти свої кишені і сумки, повідомляє Кореспондент.net.

Однак, є і більш складні її форми: деякі люди розповідали, що нібито чують дзвінок мобільного телефону, сидячи на концерті або перебуваючи за кермом автомобіля, хоча в дійсності він не дзвонить.

Новий термін ringxiety (манія дзвінка) придумав Девід Ларамі, що пише докторську дисертацію в Каліфорнійській школі професійної психології в Лос-Анджелесі.

Ларамі говорить, що сам страждає цим розладом - за його словами, деякі звуки і їхня послідовність можуть викликати в нього помилкове відчуття, що дзвонить саме його телефон.

Манія дзвоника виникає в Ларамі від таких простих речей, як рекламні ролики по телевізору або музичні композиції на радіо.

"Ще мені здається, що я чую дзвінок тоді, коли тече вода з крану й іноді - коли голюся", - розповів він газеті The New York Times.

"Не допомагає навіть відключення телефону - вібрації викликають помилкові відчуття так само, як і звукові подразники", - заявив експерт.

У манії дзвінка велику роль грає психологічна потреба завжди бути на зв’язку: саме вона змушує людей, сидячи в пабі, витягувати мобільний на стіл.

Від "Аратти": Девіду Ларамі конче необхідно провести додаткове дослідження й у нас, - бо окрім ringxiety, ще можна дослідити купу різних маній і фобій, що мають відношення до мобільних телефонів, - наприклад, манія хизування, симптом "новорічної ялинки" - коли абонент обвішується двома-трьома трубками від різних операторів, манією витрачати час (і гроші) на скачування різних "фенєчок" з контент-ресурсів, фобія відсутності мобільного телефона, якщо його випадково забули дома...
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.