Аратта - На головну

21 травня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Європейці не готові виконати ст. 5 Статуту НАТО?

Світ навколо нас 3133 перегляди

Опубліковано - 11.02.2020 09:17 | Всі новини | Версія для друку

Європейці не готові виконати ст. 5 Статуту НАТО?
Європейці не готові виконати ст. 5 Статуту НАТО?
Більшість громадян третини країн-членів НАТО не вважають, що їхня країна має захищати союзну державу, якщо на неї нападе Росія.

Про це свідчить свіже дослідження Pew Research Center. Водночас більшість опитаних висловила сподівання, що в разі нападу на захист стане Америка, передає Голос Америки.

Опитування провели у 16 з 29 країн, що входять до альянсу. Питання звучало так: “Якщо Росія нападе на одну із своїх сусідніх країн-членів НАТО, чи має ваша країна військово встати на захист?” (Росія межує з чотирма державами-членами НАТО: Естонією, Латвією, Литвою, Польщею, – ред.)

Неготовність захищати союзників висловили більшість громадян Болгарії, Італії, Греції, Туреччини, Словаччини, Німеччини, Іспанії та Франції. Значна кількість тих, хто не готовий стати на захист союзників, також у Чехії, Угорщині та Польщі. Натомість більшість громадян США, Канади, Великобританії, Литви та Нідерландів вважають, що у такому разі їхня армія має стати на захист.

Таким чином, в середньому половина опитаних негативно ставиться до дотримання статті 5 статуту НАТО, у якій ідеться про колективну безпеку. В ній затверджено, що напад на одну з країн альянсу буде розцінюватись як напад на всіх країн альянсу.

Попри це, в більшості країн відповіли, що позитивно ставляться до НАТО. Дві країни, де серед громадян переважає негативне ставлення, – Греція і Туреччина. Питання про ставлення до НАТО поставили також в трьох державах, що не належать до альянсу: Швеції, Україні та Росії. Серед українців 53% висловили позитивне ставлення до альянсу, 23% – негативне, і ще 24% не визначились.

Водночас у Сполучених Штатах позитивну думку про НАТО має 52% населення, у Канаді – 66%.

Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація або спільнота людей, що не використовуватиме свій інтелект, уважається за тварин, котрі не мають інтелекту взагалі. Таких людей можна використовувати як робочу худобу або матеріал залежно від вибору чи уподобань”
Таємна доктрина так званої «Більдерберзької групи»

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.