Аратта - На головну

2 травня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені: Мораторій на страту стимулює зростання вбивств

За право людини 7411 переглядів

Опубліковано - 11.06.2007 17:13 | Всі новини | Версія для друку

Вчені: Мораторій на страту стимулює зростання вбивств
Вчені: Мораторій на страту стимулює зростання вбивств
Незважаючи на те, що більшість розвинених країн скасували страту або ввели на неї мораторій, дебати із приводу виправданості “вищої міри покарання” не затихають у більшості країн світу.

На тлі суперечок про виправданість страти вчені США провели дослідження, результати якого виявилися досить несподіваними. Виявляється, заборона на страту лише стимулює ріст убивств.

У ході декількох досліджень, проведених у США, були вивчені дані з виконаних смертних вироків і вбивств за роками, за штатами і округами, беручи до уваги інші фактори: рівень безробіття, дохід на душу населення, можливість арешту й винесення вироку й т.д.

Дослідники виявили цікаві закономірності: так, за даними викладачів університету Еморі, кожна страта злочинця запобігає в середньому 18 убивствам, (у інших дослідників ці дані мають варіанти: від 3 до 14). Дослідники Хьюстонського університету підрахували, що введений в 2000 р. у дію мораторій на страту в штаті Іллінойс прямо або побічно спровокував убивство 150 осіб за чотири роки. Вчені також вважають, що чим швидше смертний вирок приводиться у виконання, тим сильніше ефект на злочинців: скорочення очікування страти на 2,7 роки утримує злочинців у регіоні як мінімум від одного вбивства.

Критики цих досліджень вважають, що, аналізуючи статистичні дані, вчені допускають серйозну методологічну помилку, тобто висновки цих досліджень недостовірні. Інші відзначають, що в ході дослідження в обробку включаються всі вбивства, не враховуючи, що за деякі з них смертельний вирок може бути й не винесений. Крім того, ряд учених відзначають, що в США виноситься так мало смертних вироків, що робити висновки дуже важко.

Вчені, що проводили це дослідження, не проти критики в інтересах науки, але проблема в тому, вважають вони, що їхні дослідження критикуються не через якісь недоліки, а через викладені там висновки.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Релігія це зітхання пригнобленої тварі, серце безсердечного світу, подібно до того як вона - дух бездушних порядків. Релігія є опіум народу ”
Карл Маркс

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.