Аратта - На головну

24 квітня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Україна, Молдова і Грузія зміцнюватимуть співпрацю для вступу до ЄС

Політика 1015 переглядів

Опубліковано - 20.07.2021 12:00 | Всі новини | Версія для друку

Україна, Молдова і Грузія зміцнюватимуть співпрацю для вступу до ЄС
Україна, Молдова і Грузія зміцнюватимуть співпрацю для вступу до ЄС
Президент України Володимир Зеленський, президентка Молдови Майя Санду та президентка Грузії Саломе Зурабішвілі дали старт “асоційованому тріо” на рівні глав держав.

Україна, Молдова і Грузія домовилися зміцнювати тристоронню співпрацю для вступу країн до Європейського Союзу. Про це йдеться в декларації Батумського саміту, яку підписали президент України Володимир Зеленський, президентка Молдови Майя Санду та президентка Грузії Саломе Зурабішвілі в понеділок, 19 липня. Текст декларації опублікований на сайті Офісу президента України. Таким чином вони дали старт співпраці "асоційованого тріо" на рівні глав держав.

"Ми, глави держав Грузії, Республіки Молдова та України, зустрілися в Батумі, щоб зміцнити тристоронню співпрацю між нашими країнами щодо європейської інтеграції і підтвердити свої зобов’язання співпрацювати для мирного, демократичного і процвітаючого європейського майбутнього Грузії, Молдови та України. Відносини між асоційованими партнерами і Європейським Союзом базуються на спільних цінностях, на яких побудовано ЄС, - демократії, повазі до прав людини та основних свобод і верховенстві права", - йдеться в декларації.

Співпраця з ЄС

Президент і президентки трьох держав домовилися продовжувати співпрацю з інституціями ЄС задля реалізації всіх можливостей і потенціалу, передбачених положеннями угод про асоціацію та зону вільної торгівлі. Угоди про асоціацію "мають залишатися гнучкими інструментами, які слід оновлювати, коли і де це необхідно", вважають вони.

Глави трьох держав привітали пропозиції Єврокомісії щодо економічного та інвестиційного плану програми "Східне партнерство", а також десяти головних цілей цієї програми.

Президенти сподіваються на поглиблення співпраці з чорноморськими партнерами для забезпечення безпеки та стабільності в Чорноморському регіоні. Вони поділяють занепокоєння ЄС щодо безпекових викликів у регіоні Чорного моря. "...Спроби анексії Росією і незаконна окупація територій Грузії, її агресія на сході України і тимчасова окупація Криму, а також невирішений конфлікт у Придністровському регіоні Республіки Молдова є серйозною загрозою для регіону та Європи загалом", - зазначається в декларації.

Мета - вступ до ЄС

Вступ до Європейського Союзу - це "мета, яка об’єднує наші три держави. Європейська інтеграція не має альтернативи для наших країн, і жодна третя сторона не зможе вплинути на цей суверенний вибір", зазначили лідери України, Грузії та Молдови. Зеленський, Зурабішвілі й Санду зазначили єдність "у своїй рішучості співпрацювати, щоб забезпечити визнання європейської перспективи для Грузії, Молдови та України, яка відкриє шлях для майбутнього членства в ЄС".
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Від Трипілля українці як солідаристи тяжіють до кооперативної співпраці, але у 1929 році більшовики перетворили на колгоспи та радгоспи численні сільськогосподарські товариства, машинові товариства, товариства спільного оброблення землі, тощо...”
Юрій Липа

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.