Аратта - На головну

7 травня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Президент Ющенко назвав пріоритети України під час головування в ОЧЕС

Влада 5710 переглядів

Опубліковано - 25.06.2007 18:32 | Всі новини | Версія для друку

Президент Ющенко назвав пріоритети України під час головування в ОЧЕС
Президент Ющенко назвав пріоритети України під час головування в ОЧЕС
Під час головування в ОЧЕС Україна бачить серед пріоритетів діяльності реалізацію масштабних транспортних проектів та подальше зміцнення безпеки в регіоні, створення Чорноморської зони вільної торгівлі, розвиток міжнаціонального діалогу.

Про це заявив Президент України Віктор Ющенко у своєму виступі на пленарному засіданні 15-го ювілейного Саміту Організації Чорноморського економічного співробітництва, що відбувається сьогодні в Стамбулі, повідомляє прес-служба.

«Ми щиро вітаємо активні зусилля для згуртування країн регіону, які були виявлені під час головування Сербії і яких зараз докладає Туреччина. Хочу запевнити, що Україна продовжить цю роботу після переходу до неї головування в ОЧЕС з 1 листопада», – сказав Президент, відзначивши також, що наша країна поділяє цілі і завдання, відображені у Стамбульській декларації, яку сьогодні мають підписати учасники Саміту.

«Наша спільна місія залишається незмінною – підтримувати ідею динамічної багатосторонньої співпраці у політичному, економічному, культурному ареалі Чорного моря», – підкреслив Президент України.

Щодо реалізації транспортних проектів, зазначив він, то Чорноморський регіон належить до світових лідерів за своїм транзитним потенціалом.

«Київ пропонує зосередити основну увагу на втіленні масштабних проектів і програм, пов’язаних з розвитком шляхів сполучення і створенням міжнародних транспортних коридорів», – сказав В. Ющенко. За його словами, українська сторона також високо оцінює ідею спорудження кільцевої швидкісної автомобільної дороги навколо Чорного моря та зацікавлена у розвитку магістрального морського сполучення між країнами-учасницями ОЧЕС. На переконання Президента, такі проекти «матимуть неоціненне значення», зважаючи зокрема на очевидне пожвавлення туризму й торговельних зв’язків.

У цьому контексті Президент також вказав на потребу вироблення «основоположних принципів спільної енергетичної політики». «Саме так ми досягнемо більшої спільної вигоди і зменшимо загрозу використання енергетичних питань як інструментів зовнішнього впливу», – сказав він, нагадавши про ініціативу Азербайджану, Грузії, Литви, Польщі й України щодо створення спільного простору видобутку і транзиту енергоносіїв, озвучену під час Краківського енергетичного саміту у травні цього року. Президент висловив сподівання, що ця ідея знайде підтримку в країнах Чорноморського регіону.

«Настав час на практиці перейти до створення Чорноморської зони вільної торгівлі, заснованої на правилах і нормах СОТ. Це – ще один ключ до глибшої і активнішої інтеграції між нашими державами», – також зазначив Президент.

Говорячи про подальше зміцнення безпеки у регіоні, Глава Української держави наголосив на необхідності «постійного контролю» над рядом таких актуальних питань, як попередження тероризму, боротьба з нелегальною міграцією, торгівлею людьми, незаконним обігом наркотиків і зброї. Україна, сказав Президент, виступає за створення інституту офіцерів зв’язку, які підтримуватимуть постійний діалог з питань міжнародної безпеки.

«З особливою наполегливістю ми закликаємо до активізації спільних зусиль у справі мирного розв’язання заморожених конфліктів у нашому регіоні. Це – завдання, яке стосується всіх, оскільки становить загрозу загальній безпеці», – також підкреслив Президент.

Окремо В. Ющенко відзначив необхідність консолідованої реакції ОЧЕС на проблеми екологічної безпеки в контексті оздоровлення Чорноморського ареалу.

Щодо активізації культурницьких зв’язків, сказав Президент, дуже важливим є розвинути в рамках ОЧЕС ініціативи, які сприятимуть міжнаціональному і міжкультурному діалогові.

Оцінюючи ОЧЕС як організацію, що має «амбітні цілі і значні перспективи», Президент наголосив на необхідності розширення дієвих контактів з іншими міжнародними організаціями: «Я бачу значну перспективу у реалізації спільних проектів нашої організації з Європейським Союзом у багатьох важливих сферах – від політики до енергетики».
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Підозр у людини тим більше, чим менше вона знає”
Френсіс Бекон

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.