Аратта - На головну

2 травня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Холодна війна-2. Експерти застерегають Президента Ющенка

Захист держави 6667 переглядів

Опубліковано - 4.05.2008 17:04 | Всі новини | Версія для друку

Холодна війна-2. Експерти застерегають Президента Ющенка
Холодна війна-2. Експерти застерегають Президента Ющенка
Збільшення російського військового контингенту в Абхазії з двох до трьох тисяч осіб і дії Росії щодо підтримки сепаратистських режимів в Абхазії та Південній Осетії викликали занепокоєння світової спільноти.

А президенти України та Грузії виступили зі спеціальною заявою, де засудили заяви російських представників про можливість застосування Росією «воєнних засобів» для захисту «співвітчизників» в Абхазії. Тож якою мірою нинішнє російсько-грузинське загострення має стати пересторогою для України?

«Ідеться вже не про Грузію. Ідеться про набагато більші речі, ніж сама лише Грузія. Ідеться про фундаментальні принципи, вартості та безпеку решти Європи».

Ці слова президента Грузії Міхеїла Саакашвілі про необхідність швидкої реакції європейської спільноти на дії Росії щодо підтримки сепаратистських режимів в Абхазії та Південній Осетії, сказані в інтерв’ю агентству Ройтерз, цілком можна віднести й до України, вважають аналітики.

Адже навряд чи якусь іншу країну Росія настільки наполегливо зараховує до зони своїх геополітичних інтересів. А якими засобами Росія готова відстоювати свої ці свої інтереси, свідчить загострення ситуації навколо Абхазії і Південної Осетії.

Козацькі угруповання збираються воювати не лише в Грузії, але й у Криму?

Директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос вважає, що сьогодні Росія намагається реалізувати в Грузії свої імперські амбіції, поглинувши Абхазію та Південну Осетію. Але оскільки офіційна Москва не може кинути відвертий виклик світовому співтовариству, вона здійснює свої наміри завуальовано, прикриваючись захистом інтересів російських громадян у цих республіках, тобто місцевих мешканців, яким Росія понароздавала своє громадянство.

А от воєнізовані угруповання російських козаків, формально не пов’язані з владою Росії, але заохочувані й підтримувані нею, прямо заявляють про можливість і необхідність воєнних дій на території Грузії. Це є дуже небезпечним і для України, каже Ігор Семиволос.

«Вони говорять про ці території, але так само говорять про Крим. У цьому послідовному списку територій, де вони збираються вести війну проти грузинів або проти української влади, вони згадують і Крим. І в цьому сенсі очевидно, що це створює реальну небезпеку для України», – наголошує фахівець.

Російські паспорти в Абхазії і Південній Осетії «роздавали мішками»

Політолог Ігор Лосєв вказує на ще один механізм російського впливу, який реалізується в Криму так само, як у сепаратистських республіках Грузії, – це роздача російських паспортів на цих територіях.

«Ті росіяни, які тікають до Росії з таких дуже «дружніх» до Росії держав, як Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан, коли повертаються на історичну батьківщину, роками не можуть отримати російське громадянство. А в Абхазії і в Південній Осетії людям роздавали російські паспорти мішками. А тепер Росія каже: це наші громадяни, наше військо повинне їх захищати. Ну, як колись Адольф Алоїзович Гітлер захищав судетських німців, внаслідок чого з мапи Європи зникла держава Чехословаччина. Звичайно, це може бути застосовано і проти України, і проти Молдови, і проти будь-якої іншої держави на пострадянському просторі. Є люди в нас, у Криму, які мають російські паспорти, таких людей чимало. Є люди, які мають по два паспорти – російський і український», – нагадує політолог.

Зрештою, вважає він, будь-яка держава має право роздавати будь-кому свої паспорти. Та водночас, будь-яка держава має право депортувати зі своєї території іноземців, якщо ті порушують її закони або загрожують національній безпеці.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Захист держави»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Немає більш вірної ознаки поганого устрою міст, ніж велика кількість в них юристів і лікарів ”
Платон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.