Аратта - На головну

2 травня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Миколаєві знайшли давньогрецьке поселення

Невідоме 8867 переглядів

Опубліковано - 1.07.2008 17:00 | Всі новини | Версія для друку

У Миколаєві знайшли давньогрецьке поселення
У Миколаєві знайшли давньогрецьке поселення
Археологи знайшли фрагменти давньогрецьких керамічних труб на території суднобудівного заводу.

Тут будівельники, які копали котлован під нове будівництво, помітили уламки амфор. Розкопки підтвердили: у четвертому столітті до нашої ери на цьому місці було добре укріплене урбанізоване давньогрецьке поселення.

Миколаївському водопроводу не сто років, а дві тисячі. Фрагмент античного водопроводу археологи розкопали на території найстарішого суднобудівного заводу Миколаєва. Глиняну трубу, попри те, що їй понад дві з половиною тисячі років, можна використовувати й нині.

Вона є такою ж, як і фрагмент ольвійського водогону, що вже є у фондах краєзнавчого музею міста. Його використовували як доказ того, що давньогрецьке місто-поліс Ольвія було єдиним цивілізованим поселенням того часу.

Іван Снитко, науковий співробітник Інспекції з охорони пам’яток: "Вона практично аналогічна тій трубі, яка була знайдена на заводі ім. 61 коммунара. Судячи з результатів тесту, це виробр південно-причорноморських давньогрецьких міст, таких як Гераклея или Синоп 4-3 століття до н.е.".

Розкопки розпочали після того, як будівельники побачили уламки давньогрецьких амфор. За попередніми висновками, на цьому місці понад дві тисячі років тому було не дике поле зі скіфами-кочівниками, а урбанізоване городище. Перші карти Миколаєва кінця вісімнадцятого століття свідчать: тут був стратегічний пункт на торговельному шляху з моря до скіфів.

Іван Снитко, науковий співробітник Інспекції з охорони пам’яток: "Цілком ймовірно, що в той час існувало два торговых митних пости. Ольвія контролювала посереднцьку торгівлю між Грецією та Скіфією. Таке ж митне призначення, урбанізований форт, могло мати й поселення на території заводу імені 61 коммунара".

Можливо, саме тому понад дві сотні років тому це місце обрали для першої корабельні Миколаєва. Вивчення городища могло б підтвердити гіпотезу археологів, але фінансування розкопок відсутнє. Проте рештки поселення та античного водогону знаходяться під асфальтом, а тому - надійно захищені.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Невідоме»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Особа, що не володіє мовою народу, на землі якого проживає, - гість або окупант, або раб цього окупанта”
Карл Маркс

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.