Аратта - На головну

27 квітня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


В Умані буде встановлено пам’ятний знак героям національно-визвольного руху Ґонті та Залізняку

Слава козацька Регіон: Черкаська область 14524 перегляди

Опубліковано - 25.07.2006 18:44 | Всі новини | Версія для друку

І постануть в Умані Ґонта із Залізняком. Борис Крилов та Олесь Сидорук зі своїми макетами пам’ятника
І постануть в Умані Ґонта із Залізняком. Борис Крилов та Олесь Сидорук зі своїми макетами пам’ятника
За два роки ми відзначатимемо 240-річницю початку визвольної боротьби нашого народу, який увійшов в історію під назвою «Коліївщина».

До цієї пам’ятної дати в Умані буде встановлено пам’ятний знак героям національно-визвольного руху, провідникам народного повстання Івану Ґонті та Максиму Залізняку. Такий подарунок зробить місту Міжрегіональна Академія управління персоналом.

Недавно повноважне журі у складі керівництва МАУП, відомих науковців, мистецтвознавців, художників, скульпторів затвердило проект пам’ятного знака, який буде встановлено на території Уманського Національного дендрологічного парку «Софіївка» (саме на цьому місці свого часу відбулася історична зустріч двох ватажків народного повстання). Домовленості про встановлення пам’ятника героям на території «Софіївки» з директором парку Іваном Косенком було досягнуто раніше, під час візиту голови Наглядової ради МАУП Георгія Щокіна до Умані.

«З цієї війни ми вкотре повинні зробити висновок: наші вороги завжди об’єднуються проти нас, а ми повинні боротися, спираючись тільки на свої сили, і вірити тільки в свою націю, як вірили в неї наші славні попередники Гонта і Залізняк. Вони стали яскравим прикладом того, як треба боротися за правду, втіленням мужності та непохитності. Іван Гонта та Максим Залізняк посіли визначне місце в історії національно-визвольного руху і достойні вічної пам’яті народної...», — зазначив, зокрема, Георгій Щокін під час відвідин делегацією МАУП місць козацької бойової слави на Черкащині.

Питання про встановлення пам ятника героям «Коліївщини» вирішується вже понад сорок років, говорить заступник голови Уманської райдержадмініістрації Ігор Доманський. Численні перепони на шляху до успішного вирішення питання ставлять представники певних національних меншин, зокрема єврейської. Проте усе ж пам’ятник буде встановлено.

З п’яти проектних робіт, представлених на розгляд журі, обрано три. Серед останніх — роботи молодих талановитих скульпторів - Бориса Крилова та Олеся Сидорука, які, до речі, є авторами пам’ятних скульптур князям Святославу Хороброму та Ярославу Мудрому, що на території Академії. З цих робіт після їхнього творчого доопрацювання буде обрано та затверджено остаточний варіант проекту пам’ятного знака, який встановлять на території «Софіївки».

Ще один проект, авторами якого є скульптори Микола Білик та Леонід Козлов, запропоновано для встановлення на одній з центральних площ Умані.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Слава козацька»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Минуле корисне тільки в тому сенсі, що вказує нам шляхи та засоби до розвитку”
Генрі Форд

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.