Аратта - На головну

5 травня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Гоголь, зупиняючись у німецьких готелях, підписувався як “Гоголь-українець”. Гоголя не любили в Росії, бо героїчною і красивою показував він Україну, а нерозумною і дикою Московщину. “Киньмо Московщину… Для кого ми працюємо?… Поїдемо до Києва, адже він наш, не їхній”, – писав він у листі до другого українця – Михайла Максимовича, видатного нашого вченого-природознавця, історика, філософа, фольклориста.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Ватикані відкрилася виставка Трипільської культури

У світі науки 8626 переглядів

Опубліковано - 17.09.2008 17:17 | Всі новини | Версія для друку

У Ватикані відкрилася виставка Трипільської культури
У Ватикані відкрилася виставка Трипільської культури
У Ватикані, в Палаці «Канчелярія», відкрилася виставка «Великі цивілізації Старої Європи: Кукутень-Трипілля (VI-III тис. до Р.Х.)».

На урочистій церемонії відкриття були присутні високопосадовці з Ватикану, Італії, Румунії, Молдови та України. Вітальну телеграму надіслав Президент України Віктор Ющенко, який надав високого значення цій події.

Метою виставки є ознайомлення світової громадськості з прадавнім розвитком євразійської і в цілому світової цивілізації. На виставці представлено 450 експонатів, які зберігаються у національних та приватних колекціях трьох країн. Зокрема, експозиція виставки сформована Національним музеєм історії України, Національним історико-культурним Києво-Печерським заповідником, Музеєм національного культурного надбання «Платар», Дніпропетровським історичним музеєм ім. Д.І.Яворницького та 6 музеями з Румунії.

Виставка зроблена з використанням спеціального обладнання, яке дає змогу подивитися на реконструйовані археологами первісні міста.

Виступаючи на церемонії відкриття, міністр культури і туризму України Василь Вовкун підкреслив, що Трипільська культура є однією з найдавніших на теренах Європи, і чим більше дослідники вивчають цю давню культуру, тим більше захоплення викликає рівень її розвитку і її масштаби, своєрідність суспільного розвитку. В.Вовкун високо оцінив внесок Сергія Платонова – директора Музею національного культурного надбання “Платар” та його сина Миколи, а також голови ради директорів ІСД Сергія Тарути в організацію цієї виставки.

В інтерв’ю журналістам В.Вовкун розповів, що має намір ініціювати в Україні “круглий стіл”, який би дозволив напрацювати конкретні кроки на наступний рік щодо вивчення і популяризації в Україні Трипільської спадщини. На думку міністра, важливо створити наукову літературу, зняти науково-популярний фільм тощо. Також важливим напрямком буде організація подібних виставок у інших країнах. У найближчих планах – Канада і США, сказав міністр культури.

Один з ініціаторів виставки С.Тарута повідомив, що трохи менша виставка вже пройшла у Польщі. Наприкінці поточного року ця виставка буде експонуватися в Національному музеї Будапешта. Також існує домовленість про проведення цієї виставки у національному музеї Великої Британії, у французькому Луврі, планується трирічне турне музеями Америки.

Виставка у Ватикані триватиме з 16 вересня до 31 жовтня 2008 року.
Банер виставки
Банер виставки

Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація або спільнота людей, що не використовуватиме свій інтелект, уважається за тварин, котрі не мають інтелекту взагалі. Таких людей можна використовувати як робочу худобу або матеріал залежно від вибору чи уподобань”
Таємна доктрина так званої «Більдерберзької групи»

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.