Аратта - На головну

2 травня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені зняли на відео ефект мертвої води

Невідоме 8574 перегляди

Опубліковано - 22.10.2008 19:06 | Всі новини | Версія для друку

Вчені зняли на відео ефект мертвої
води - кадр із відео, знятого дослідниками
Вчені зняли на відео ефект мертвої води - кадр із відео, знятого дослідниками
Дослідникам з Італії та Франції вдалося зняти на відео так званий “ефект мертвої води”, який вперше був описаний у 1893 році полярним дослідником Фрітьофом Нансеном під час плавання Баренцевим морем.

Тоді мореплавець зауважив, що на спокійній воді швидкість руху корабля почала раптово сповільнюватися. Згодом було доведено, що подібний ефект проявляється тоді, коли товща води містить кілька різних за щільністю шарів.

Таке явище, назване ефектом мертвої води, частіше за все зустрічається в північних морях, де розшарування відбувається через танення льодовиків: менш щільна прісна вода потрапляє поверх більш щільної солоної.

Під час руху корабля амплітуда хвиль поступово збільшується, і вони наздоганяють корабель і сповільнюють його рух. Притому, поверхня верхнього шару води залишається практично нерухомою.

Міжнародна група дослідників експериментально відтворила ефект мертвої води - експерти наповнили водою довгий резервуар з прозорими стінками. Спочатку туди залили два шари води різної щільності, а у верхній шар додали барвник.

Протягом експерименту вчені запускали в резервуар іграшкового човна, який спочатку рухався з постійною швидкістю. Але майже одразу після відплиття швидкість переміщення човна почала зменшуватись, а часом човен навіть повністю зупинявся.

Знявши на відео ефект мертвої води, фахівці змогли побачити, як саме утворюються хвилі і як відбувається уповільнення руху човна.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Невідоме»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Шануй, Україно, святині свої! Бо вони ж – всесвітньої, загальнолюдської ваги; земна цивілізація виросла з них.”
Юрій Шилов

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.