Аратта - На головну

5 травня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Генетики розшифрували половину генома неандертальця

У світі науки 8096 переглядів

Опубліковано - 11.12.2008 15:06 | Всі новини | Версія для друку

Генетики розшифрували половину генома неандертальця
Генетики розшифрували половину генома неандертальця
Команда генетиків з різних країн представила науковому співтовариству чорновий варіант половини розшифрованого генома неандертальця.

Учені доповіли про свої результати під час конференції, що проходила в Інституті Броада, пише журнал New Scientist.

За словами дослідників, кожна "літера" генетичного коду неандертальця була "прочитана" в середньому один раз. Джерелом генетичного матеріалу для учених стали тканини кістки, знайдені в Хорватії, вік яких оцінюється в 38 тисяч років. За цей час чимала частина ДНК була пошкоджена. Тому повністю відновити генетичну карту неандертальця зараз не уявляється можливим.

Проте, багато генів збереглися, і дослідники вже почали їх вивчення. Попередні результати дозволяють припустити, що неандертальці страждали несприйняттям лактози. Цей результат не є дивовижним, оскільки домашні тварини були приручені людьми близько десяти тисяч років назад.

Раніше та ж група учених розшифрувала послідовність мітохондріальної ДНК неандертальця, яка міститься не в ядрі, а в клітинних органеллах під назвою мітохондрії. Мітохондріальна ДНК значно коротше за ядерну (відповідно, в ній значно менше генів), тому вона краще зберігається у викопних зразках. Генетики "прочитали" кожну "літеру" близько 35 разів, тому отриману послідовність можна вважати надійною. Що стосується ядерної ДНК, то дослідників чекає на, - по-перше, отримання послідовністі частини генома, що залишилася, а по-друге, повторення розшифровки ще кілька разів, щоб переконатися у відсутності помилок.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Людина – це духовна істота. Саме тепер на часі звернення до традицій і духовності рідного народу. Чесність, щирість, мудрість – ось що вимагається від нових людей України. Потрібна Нова Січ – Духовна Січ! ”
О.Бердник, український філософ і письменник, засновник Української Духовної Республіки

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.