Аратта - На головну

5 травня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У бджіл виявили здатність впізнавати людей в обличчя

У світі науки 8896 переглядів

Опубліковано - 27.01.2009 10:12 | Всі новини | Версія для друку

Якщо бджіл “знайомили” з двома проекціями обличчя, то вони впізнавали його в третій. Зображення авторів дослідження
Якщо бджіл “знайомили” з двома проекціями обличчя, то вони впізнавали його в третій. Зображення авторів дослідження
Медоносні бджоли, як виявилося, здатні розпізнавати обличчя людини, навіть якщо вони ніколи не бачили його під таким кутом. Експерименти, які дозволили вченим дійти до подібного висновку, описані в прес-релізі Університету Монаша.

Дослідники навчали бджіл розпізнавати обличчя, використовуючи досліди з нагородженням (якщо бджола підлітала до правильного обличчя, вона отримувала шматочок цукру) або покаранням (за невірний вибір комасі "пропонувалося" спробувати гіркий розчин). Зображення обличччя показували бджолам на плоскому екрані під різними кутами.

Після того, як комахи навчилися розпізнавати конкретне обличчя, дослідники провели серію контрольних дослідів. Виявилось, що бджоли, які бачили зображення обличчя в анфас і під кутом 60 градусів, здатні пізнати цю особу, повернену до них на 30 градусів. Комахи, "знайомі" тільки з однією проекцією обличчя, не могли пізнати його під іншим кутом.

Поки дослідники не можуть відповісти на питання, як саме бджоли розпізнають обличчя в іншій проекції. Комахи можуть або "виводити" усереднений портрет, або "в думках" повертати обличчя, що з'явилася в новому ракурсі, до вже знайомого положення.

Як підкреслюють учені, важливість їх роботи полягає в доказі факту, що бджоли з їх маленьким мозком (близько 0,01 відсотка від мозку людини) здатні вирішувати такі складні завдання. Якщо біологам вдасться зрозуміти принцип його організації, в перспективі (ймовірно, віддаленою) він може стати основою створення систем штучного інтелекту. На цей час всі вони погано справляються із завданнями розпізнавання складних об'єктів під різними кутами.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо знаєш себе і супротивника, то завжди виграватимеш. Якщо знаєш себе, але не знаєш супротивника - один раз переможеш, всі інші - програєш. Якщо не знаєш ні себе, ні його - завжди програватимеш”
Цзу Дзинь

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.