Аратта - На головну

2 травня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Бердичів (Житомирська область) в костьолі Святої Варвари 14 березня 1850 року місцева красуня Евеліна Ганська була повінчана з Оноре де Бальзаком. В цьому ж містечку тривалий час жив Фредерік Шопен, окрім написання музики, він також керував роботами по реставрації тамтешнього органу...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Довжина печери Млинка збільшилася на 40%

Довкілля Регіон: Тернопільська область 12624 перегляди

Опубліковано - 23.03.2009 08:49 | Всі новини | Версія для друку

Фото - www.vox.com.ua
Фото - www.vox.com.ua
На Тернопільщині у найдоступнішій з великих печер “Млинки” за рахунок щойно відкритого району довжину печери збільшено на 40%.

Як повідомив прес-секретар туристичного клубу “Кристал” Андрій ЯНОВИЧ, після того, як в крайній західній точці печери спелеологи натрапили на тріщину, з якої відчувалася тяга повітря, а також помітили, що у тріщину залітають кажани, виникло припущення, що там може бути ще один район.

Прохід місцеві спелеологи та їхні колеги з Києва довбали близько двох років. В кінці вузького проходу, видовбаного в глині та камені, першопрохідцям відкрилися об’ємні зали невідомого лабіринту.

«Новий район відзначився не характерними для Млинків великими залами, глибокими розпорами та двоповерховим розташуванням ходів. Оскільки цей район дуже великий і має перспективи для розширення, його назвали «Глобальним». Під час нещодавньої експедиції спелеологи, завдяки відкритому новому району, нанесли на карту ще близько двох кілометрів нових лабіринтів печери Млинки», – розповів А. ЯНОВИЧ.

За його словами, попасти у новий район нечисленні бажаючі зможуть лише під час експедицій, оскільки йти до нього потрібно кілька годин. Окрім цього, в дальні райони печери туристів, як правило, не водять задля її збереження.
Фото - ukr-tur.narod.ru
Фото - ukr-tur.narod.ru
Довідка. Печера Млинки знаходиться в Тернопільській області поблизу Чорткова. Відкрита тернопільськими спелеологами в 1960 році (тоді ще гуртківцями обласної дитячої екскурсійно-туристської станції). Входить у десятку найдовших гіпсових печер України. Загальна довжина ходів - 28 км (до останніх досліджень).

Походження назви “Млинки”: на безіменному струмку, що протікав біля печери, наприкінці 18 – на початку 19 століть був побудований водяний млин, після чого річечку назвали Млиночки, а хутір, який виник неподалік – Млинки. У 70-і роки хутір приєднали до села Залісся і назва “Млинки” пропала з карти. Лишилась лише пам’ять у назві печери.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Довкілля»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.