Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Європейці незабаром будуть їздити на нових шинах?

Технології 9713 переглядів

Опубліковано - 5.04.2009 17:01 | Всі новини | Версія для друку

Європейці незабаром будуть їздити на нових шинах?
Європейці незабаром будуть їздити на нових шинах?
Через 2,5 роки в країнах Євросоюзу всі нові автомобілі матимуть спеціальні шини, які зменшують споживання пального, а отже й викиди в атмосферу. Автомобільні експерти радять не забувати про безпеку.

У середині березня парламент Європейського союзу в Страсбурзі затвердив запропоновані Єврокомісією нові технологічні норми. Щонайпізніше 1-го листопада 2011 року всі нові автомобілі мають бути оснащені шинами, які заощаджують пальне і таким чином зменшують викиди в атмосферу вихлопних газів. Хоча в окремих випадках перехідний період триватиме до 2018 року. Комісар ЄС з питань промисловості Ґюнтер Фергойґен назвав рішення «поворотним моментом» у справі захисту довкілля.

Найбільший у Німеччині клуб водіїв ADAC теж привітав дії політиків, але закликав не забувати про безпеку. Його експерти встановили, що деякі з так званих «екологічних шин» мають дрібні недоліки.

Говорить Райнгард Кольке, керівник відділу тестування й техніки ADAC: «Так, існують шини, які за рахунок меншого супротиву сприяють економії пального. Але в них є слабкі місяця. Гальмування на мокрому асфальті та супротив ще треба збалансувати».

Китайські шини – не кращий вибір

Якщо вірити тестам ADAC, «екологічні шини» мають довший гальмівний шлях, ніж звичайні.

Райнгард Кольке: «Наприклад, ми порівнюємо різні шини за категоріями «гальмівний шлях» та «економічність пального». При гальмуванні на швидкості 80 кілометрів на годину шина з кращими гальмівними властивостями вже стоїть, а «екологічна шина» – ще рухається і має швидкість 25 км/год. Такої швидкості достатньо, щоб сталася аварія і постраждали люди або об’єкти».
Особливе незадоволення експертів ADAC викликали китайські продукти. «Якщо повернутися до нашого прикладу, то коли найкраща протестована нами шина вже загальмувала, китайська – ще має швидкість 50 кілометрів на годину. ADAC вважає, що тут рішення за політиками. Такі шини не повинні бути на ринку», - каже Райнгард Кольке.

Третина шин з недоліками

На думку ADAC, «шини мають бути безпечними й економічними». Тому німецький автомобільний клуб пропонує, щоб на них були зазначені обидва ключові критерії.

Напередодні сезону літніх відпусток ADAC провів тест 35 літніх шин (були тестовані шини двох популярних розмірів - 185/60 R14 H і 205/55 R 16 W), які можна купити в Німеччині.

Результат: третина продуктів виявилися недостатньо якісною, щоб замінити стару гуму на колесах. Вісім були такими, що можна купувати, але з обмеженням (Vredestein Hi-Trac, Hankook Optimo K415, Pneumant PN550, Yokohama C.Drive, Maxxis MA-V1 SUPRASA - діаметр тестованих шин 14"; Hankook Ventus Prime K105, Matador Ultra Sport Hectorra 2, Avon ZV 5 - 16"), а п’ять експерти взагалі забракували й не радять купувати (серед них Maloya Futura Primato, Kenda Komet SPT-1, Wanli S1032 - в розмірі 14", Mabor Sport-Jet 2, Syron Race 1 - в розмірі 16 дюймів). Причиною експерти ADAC називають погані, на їхню думку, показники шин на мокрому асфальті.

Найкращі результати показали:

- Fulda Carat Progresso, Michelin Energy Saver, Continental PremiumContact 2, Bridgestone Turanza ER300, Kumho Solus KH17, Uniroyal Rain Expert, Semperit Comfort Life - 185/60 R14 H.

- Michelin Primacy HP, Continental PremiumContact 2, Nokian Z G2, Bridgestone Turanza ER300, Firestone TZ 300, Goodyear OptiGrip (з індексом швидкості V) - 205/55 R 16 W.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Технології»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Рабом є лише той, кого НЕ печуть кайдани”
Павло ШТЕПА

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.