Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Астрономи виявили гігантську космічну порожнечу

У світі науки 7493 перегляди

Опубліковано - 6.04.2009 11:43 | Всі новини | Версія для друку

Зображення фрагмента неба, дослідженого в рамках 6dF. Чорні райони - місця, де матерія Чумацького Шляху не дозволила провести зйомку об`єктів. Зображення з сайту проекту
Зображення фрагмента неба, дослідженого в рамках 6dF. Чорні райони - місця, де матерія Чумацького Шляху не дозволила провести зйомку об`єктів. Зображення з сайту проекту
Астрономам вдалося виявити колосальну порожнечу - відносно порожній регіон між галактичними скупченнями, розмір якого сягає понад 3,5 мільярдів світлових років, повідомляє New Scientist. Відкриття було зроблене в рамках масштабного галактичного дослідження 6dF.

В рамках проекту, повна назва якого Six Degree Field Galaxy Survey, учені збирали інформацію про галактики, розташовані на відстані не більше двох мільярдів світлових років від Землі. З 2001 року, коли проект стартував, астрономам вдалося скласти каталог, куди потрапило понад 120 тисяч зоряних скупчень.

Нове відкриття дослідників не вкладається в існуючі уявлення про еволюцію Всесвіту. Так, згідно сучасним теоріям, з часом галактичні скупчення "стискаються", а порожнечі, отже, збільшуються. Проте, при цьому з часу Великого Вибуху пройшло "всього" 13,5-14 мільярдів років, і розрахунки дослідників показують, що велика порожнеча, виявлена в рамках дослідження, просто не могла з'явитися в результаті дії описаного механізму.

Дослідження 6dF є одним з найбільших на поточний момент. У його рамках вдалося вивчити близько 41 відсотка неба Південної півкулі. Для порівняння, в рамках Слоанівського цифрового огляду неба дослідники спостерігали "всього" 21 відсоток зоряного неба.

Всі спостереження проводилися за допомогою 1,2-метрового телескопа "Шмідт" (Schmidt Telescope), розташованого в Австралії. Дослідження отримало свою назву на честь оптичного інструменту Six-degree Field instrument, установка якого свого часу дозволила значно поліпшити зіркість телескопа.

На цей час учені шукають способи продовжити своє масштабне дослідження вже в Північній півкулі. Поки, правда, знайти відповідну обсерваторію, яка погодилася б декілька років своєї роботи присвятити виключно складанню каталога, астрономам не вдалося.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Такого безладу ніде немає. Треба, щоб сюди прийшли піночети й навели порядок. Бо в Україні жити соромно. Країна, де не діють закони. Це не демократія, а суцільна вакханалія. У нас безнадійно втрачений етично-моральний стрижень”
Іван Марчук

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.