Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Глобальне потепління не обов`язково залежить від впливу діяльності людини

У світі науки 8101 перегляд

Опубліковано - 6.04.2009 22:53 | Всі новини | Версія для друку

У середньовічній Європі вже відбувалося глобальне потепління
У середньовічній Європі вже відбувалося глобальне потепління
Кліматологи визначили, що в Європі в середньовіччя вже відбувалося глобальне потепління.

В Європі в період з 1000 до 1400 року нашої ери було глобальне потеплення. До такого висновку дійшли кліматологи з Швейцарського Федерального дослідницького інституту (Dendro Sciences Unit at the Swiss Federal Research Institute), які працювали разом з дослідниками США і Великобританії.

Учені аналізували річні кільця кедрів, що ростуть на хребті Атлас у Марокко і швидкості зростання сталактитів в печерах Шотландії. У районі Азорських островів у цей період впродовж сторіч була область високого тиску, а в районі Ісландії встановилася зона низького тиску. Це привело до того, що в середні віки на півдні Європи і в Північній Африці постійно відбувалися засухи, на що вказує надто повільне зростання дерев.

На півночі Європи було вогко, і сталактити росли набагато швидше, ніж сьогодні. Теплі вітри постійно дули з Півдня на Північ, і погода в Європі була значно тепліша, ніж у наш час.

Сьогодні різниця атмосферного тиску над Азорськими островами і Ісландією значно менша, ніж в середні віки.

Керівник дослідження Валері Трує (Valerie Trouet) підкреслює, що середньовічне потепління було виключно природним явищем, і ні про яке втручання людини мова йти не може. Тому, перш ніж говорити про вплив людини на навколишнє середовище, зокрема, про вплив викидів вуглекислого газу, потрібно врахувати багато чинників, які від людини не залежать.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Бог, що створив світ і все, що в ньому, бувши Господом неба і землі, не в рукотворних храмах живе ”
Діяння апостолів, 17, 24

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.