Аратта - На головну

2 травня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- українська мова посіла друге місце в світі за мелодійністю після італійської. Також її визнали третьою найкрасивішою мовою в світі за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія та побудова речень після французької та перської мов на мовному конкурсі, що пройшов у Парижі в 1934 році...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Учені з’ясували причини масових самогубств дельфінів і китів

Довкілля 10372 перегляди

Опубліковано - 8.04.2009 19:47 | Всі новини | Версія для друку

Учені з’ясували причини масових самогубств дельфінів і китів
Учені з’ясували причини масових самогубств дельфінів і китів
Дельфіни і кити масово викидаються на берег через те, що глухнуть під впливом військових гідролокаторів, вважають автори нового дослідження.

Як показали експерименти, дельфін під дією локатора, може втратити слух на 40 хвилин. А оскільки китоподібні в основному сприймають світ за допомогою слуху, вони перестають нормально орієнтуватися.

Відкриття, зроблене ученими Гавайського інституту морської біології, здатне пояснити ряд загадкових "самогубств" китів і дельфінів, зафіксованих за останнє десятиліття, пише The Times.

Дослідники, проте, вважають, що дельфіни і кити здатні плавати достатньо швидко, щоб піти із зони дії локаторів. Наприклад, щоб афаліни (Tursiops truncatus) відчули негативний ефект сонара, їм необхідно піддаватися дії локатора дві хвилини - а цього більш ніж достатньо, щоб поплисти геть.

Проте, водні ссавці можуть потрапляти в "підводні звукові пастки", вважає доктор Аран Муні з Гавайського університету. У певних умовах звук локатора виявляється "замкнутий" в шарі теплої води - холодний шар відображає його, відправляючи назад. Аналогічний ефект може викликати й складний підводний рельєф - гори і западини. В цьому випадку кити і дельфіни можуть не вибратися з пастки.

За словами доктора Муні, нова теорія пояснює випадки, коли тварини викинулися на берег із-за присутності в районі військових ехолокаторів. Наприклад, в березні 2000 року на Багамських островах 16 китів викинулися на берег під час випробувань американських ехолотів - їх тестували впродовж 16 годин.

В той же час теорія звукових пасток пояснює, чому кити і дельфіни відносно рідко здійснюють "самогубства", хоча на флоті локатори застосовуються постійно.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Довкілля»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація або спільнота людей, що не використовуватиме свій інтелект, уважається за тварин, котрі не мають інтелекту взагалі. Таких людей можна використовувати як робочу худобу або матеріал залежно від вибору чи уподобань”
Таємна доктрина так званої «Більдерберзької групи»

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.