Аратта - На головну

5 травня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Пристрасті навколо ширки. Президент Ющенко звернувся до послів

Влада 4822 перегляди

Опубліковано - 5.06.2009 12:04 | Всі новини | Версія для друку

Пристрасті навколо ширки. Президент Ющенко звернувся до послів
Пристрасті навколо ширки. Президент Ющенко звернувся до послів
Президент України Віктор Ющенко закликає міжнародну спільноту підтримати Україну в збереженні наших демократичних надбань, демократизації політичного життя та недопущенні конституційного перевороту, яким загрожують державі коаліційні домовленості між БЮТ та Партією регіонів.

Про це повідомила прес-служба.

На сьогоднішній зустрічі з послами країн Великої сімки, окремих країн Євросоюзу та представником Єврокомісії Президент поінформував їх про поточну політичну ситуацію в Україні. Глава держави наголосив: метою створення коаліції між ПР та БЮТ є власне бажання ініціювати на наступному тижні незаконні зміни до Конституції.

Президент відзначив, що коаліційними домовленостями передбачається закріплення на 10 років посади Прем'єр-міністра за Ю.Тимошенко, і - «через неконституційний характер змін до Основного закону» передача права обирати Президента в парламент. «Це є антизаконна ініціатива, тому що скорочення демократичних прав і зокрема виборчих прав в Україні неможливе без проведення Всенародного референдуму, як це передбачає Конституція», - наголосив В.Ющенко. Він додав, що домовленості між ПР та БЮТ також передбачають пролонгацію повноважень місцевих рад та їх голів, а також чинного парламенту. «Всі ці ініціативи не є законними... і по суті є конституційним переворотом у країні», - наголосив Президент.

Очевидно, відзначив він, йдеться про демонтаж усіх демократичних завоювань, які були досягнуті за останні роки в Україні.

«Як Глава держави я гарантую, що я не допущу незаконних виборів Президента України в парламенті і буду робити все належне, щоб Україна виконала всі взяті на себе міжнародні зобов'язання відносно забезпечення прав і свобод людини. Але, очевидно, такого роду дій буде замало. Тому я звертаюся до міжнародної спільноти про надання всілякої підтримки для забезпечення демократичного процесу в Україні», - сказав Президент, закликавши послів передати інформацію про ситуацію в Україні керівництву своїх держав.

Участь у зустрічі взяли Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні П'єтро Джованні Доннічі, Надзвичайний і Повноважний Посол Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Лі Тернер, Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Ганс-Юрген Гаймзьот, Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки в Україні Жак Фор, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Даніель Карон, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Тадаші Ідзава, Радник-посланник Чеської Республіки (головуючої в ЄС) в Україні Вітєзслав Півонька, Заступник Голови Представництва Європейської Комісії в Україні Дірк Шюбель, Надзвичайний і Повноважний Посол Швеції в Україні Стефан Гуллігрен, заступник Глави місії США в Україні Джеймс Д.Петтіт, Радник-Посланник Республіки Польща в Україні Лєшек Шерепка, заступник Глави місії Словаччини в Україні Катаріна Ковачева, заступник Глави місії Угорщини в Україні Ласло Хорват.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

3нання буває двох видів. Ми самі знаємо предмет або ж знаємо, де знайти про нього відомості ”
Бенджамін Франклін

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.