Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- у 1919-1920 роках Кам`янець-Подільський ненадовго став державним центром України - останньою столицею УНР. Сюди перемістилися Директорія та Уряд УНР. В місті постав Комітет охорони Республіки. Однак у 1920 році Червона армія розгромила війська УНР.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Від тоталітаризму до тоталітаризму. Росія впевнено стала поруч з комуністичним Китаєм

Світ навколо нас 5200 переглядів

Опубліковано - 5.06.2009 22:59 | Всі новини | Версія для друку

Від тоталітаризму до тоталітаризму. Росія впевнено стала поруч з комуністичним Китаєм
Від тоталітаризму до тоталітаризму. Росія впевнено стала поруч з комуністичним Китаєм
Американська неурядова організація Freedom House вважає, що Китай, Іран, Росія і Венесуела є авторитарними державами, які використовують свої багатства і вплив для підриву глобальної демократії і верховенства закону.

Відповідний звіт підготовлено цією американською неурядовою організацією до 20-річчя придушення китайською владою виступів активістів руху за демократію на площі Тяньаньмень, передає Бі-Бі-Сі.

Автори документу, обнародуваного під назвою «Підрив демократії: Авторитарні країни XXI століття», стверджують: виклик, який ці держави кидають західним демократичним інститутам, перевершує "за своєю похмурістю" період холодної війни, оскільки ці країни інтегровані в глобальну економіку і світові інститути, а також впливають на прийняття політичних рішень на міжнародній арені.

"Політики, судячи з усього, не можуть правильно оцінити небезпеку, яку становлять ці авторитарні системи XXI століття для демократії і верховенства закону в усьому світі", - вказано в звіті, в основу якого лягли результати дослідження, проведеного аналітиками Freedom House і радіостанціями "Вільна Європа"/Радіо "Свобода" і "Вільна Азія".

Названі в списку країни звинувачуються в тому, що вони "активно підривають демократію, як усередині своїх кордонів, так і за їх межами".

"Авторитарні режими знецінюють міжнародні норми і стандарти, вироблені демократичним світом за останні декілька десятиріч, загрожуючи експортом нестабільності і порушень, які породжують їх системи", - йдеться в документі.

У звіті зазначається, що Китай з його сильною виробничою і торговою базою, а також багаті на нафту Іран, Росія і Венесуела мають багато спільного, попри відмінність їх політичних систем та історії.

Авторитарні капіталістичний Китай і Росія будують системи, які поєднують у собі "вражаючий економічний розвиток з таким же вражаючим апаратом політичного контролю", - вказано у звіті.

Правлячі сили в цих чотирьох країнах підтримують свій контроль жорстким обмеженнями на засоби масової інформації та Інтернет, розповсюдженням націоналістичних версій історії в шкільних підручниках і використанням багатств країни у своїх власних інтересах, йдеться у звіті.

На світовій арені Китай суттєво зміцнив свій вплив в Африці і Латинській Америці, роздаючи щедру допомогу, не обумовлену жодними вимогами.

Росія, Іран і Венесуела, у свою чергу, використовують доходи від нафти "для розширення свого впливу за кордоном і підтримки своїх іноземних клієнтів", - вказано в звіті.

У документі також згадується Пакистан, яким часто правили військові, а також у зв`язку із зростаючими виступами екстремістів.

Демократичним країнам необхідно об`єднати зусилля проти авторитарних тенденцій і вжити нових заходів для захисту і розвитку демократичних інститутів, продовжують автори. Але ніяких конкретних пропозицій в цьому плані вони не наводять.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Чим обмеженішим є світогляд людини, чим менше вона знайома з історією, природою і філософією, тим щиріша її прихильність до своєї релігії ”
Людвіг Фейєрбах

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.