Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Японський парламент прийняв закон про повернення чотирьох Курильських островів

Світ навколо нас 5387 переглядів

Опубліковано - 11.06.2009 13:01 | Всі новини | Версія для друку

Японський парламент прийняв закон про повернення чотирьох Курильських островів
Японський парламент прийняв закон про повернення чотирьох Курильських островів
Ключова нижня палата парламенту Японії сьогодні схвалила законопроект із закликом про швидке повернення «північних територій», під яким тут маються на увазі чотири російські південнокурильські острови.

Голосування відбулося на пленарному засіданні палати і було, як повідомили його ініціатори, «одноголосним». Депутати проголосували за закон, який проголошує острови Ітуруп, Шикотан, Кунашир, а також Південно-Курильський кряж (групу островів Хабомаї) «невід'ємною частиною Японії».

Сьогодні ж законопроект, що доповнює і підсилює всі нині чинні із цього приводу подібні акти, був направлений для затвердження до верхньої палати найвищого законодавчого органу країни. Як відзначають у зв`язку з цим у японських політичних колах, «напевно, цей документ набуде юридичної сили вже протягом поточної парламентської сесії, яка завершується 28 липня».

Законопроект, за задумом прихильників його ухвалення в урядових і опозиційних колах, «покликаний сприяти швидкому поверненню чотирьох островів, що належать Японії» і активізації загальнонаціонального руху з цією метою. Закон також передбачає подальше розширення безвізового режиму для росіян, що проживають на Курилах, і японців, які раніше проживали на островах, але були вимушені їх покинути.

Новий закон повинен доповнити вже існуючі законодавчі акти по Курилах і напередодні російсько-японських переговорів, які пройдуть на липневому саміті G8, додати новий імпульс кампанії, що проходить в Японії, по поверненню островів.

Курильські острови перейшли під контроль СРСР після Другої світової війни. Японія продовжує претендувати на декілька південних островів. Через неврегульовану територіальну суперечку між РФ і Японією до цих пір не підписаний мирний договір, хоча ще 1956 року сторони підписали декларацію про припинення війни.

Японські політики правого спрямування періодично роблять різкі заяви на адресу російської сторони. У травні прем'єр-міністр Таро Асо заявив, що Росія продовжує «незаконну окупацію» Південних Курильських островів. Російський МЗС висловив офіційний протест, назвавши японські претензії неправомірними.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.